Terra, Bir Dolandırıcılık Girişimine Karşı Uyardı!

İlayda Peker

Halka açık blok zinciri ağı Terra, şirket içi bir sentetik varlık protokolü olan Mirror’da resmi bir yönetim anketi aracılığıyla devam eden bir dolandırıcılık saldırısını doğruladı. Mirror’a göre, saldırgan Mirror’ın resmi web sitesinde bir dolandırıcılık durumunda topluluk havuzunun dondurulmasını öneren bir kamu anketi başlattı.

Olayın Detayları

“Dolandırıcılık durumunda topluluk havuzunu dondur” adlı ankete göre, dolandırıcı, bir saldırı durumunda daha güvenli topluluk yönetişim kurallarının yükseltilmesini öneriyor. Bilgisayar korsanı ankette olumlu bir çoğunluk elde etmeyi başarırsa, bilgisayar korsanının adresine 25 milyon MIR token’ı (yaklaşık olarak 64,2 milyon dolar değerinde) gönderilecek.

Ekran görüntüsü ile de kanıtlandığı gibi, Mirror’ın topluluğu uyarmak için proaktif yaklaşımı ‘Hayır’ oylarının sayısında önemli bir artış yaşanmasını sağladı. WuBlockchain’e göre, saldırgan, Solana ile işbirliği olduğunu ifade ederek topluluk fon havuzundan 25 milyon MIR token’ını etkin bir şekilde almaya çalışan Teklif 185’i başlattı.

Saldırganın anketi 1 Ocak’a kadar oylamaya açık kalacak. Ancak Mirror ekibi, dikkatsiz yatırımcıları uyarmak için Anket 212’yi başlattı.

Solana Olayı

Öte yandan halka açık blok zinciri platformu Solana, yakın zamanda bir distributed denial-of-service (DDoS) saldırısının ardından zincir içi geliştirme girişimlerini hızlandırdı. Beşinci en büyük blok zinciri, ağı kapatmak zorunda kalmadan saldırının üstesinden gelmeyi başardı. Ancak ağ güvenlik açığı konusundaki endişeleri dile getiren Solana, zincir üzerindeki faaliyetlerini artırdı.


Total
33
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Rallisi Yavaşladı: SHIB Fiyatı Hızlı Toparlanmanın Ardından Neden Frene Bastı?

Sonraki Haber

Ray Dalio İki Kripto Para Hakkında Görüşünü Açıkladı!

İlgili Haberler