Telegram İstenilen Banka Kayıtlarını Sunacak

İlayda Peker

Telegram, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler Borsası Komisyonunun 1.7 milyar dolarlık Gram token satışında bir hata olduğunu ifade etmesinin ardından banka kayıtlarını yayınlamaya karar verdi.

Uluslararası Gizlilik Yasaları ve Telegram

13 Ocak’ta yapılan açıklamalara göre Telegram’ın New York Bölge Mahkemesine (SDNY) belgeleri sunması 26 Şubat’ta tamamlanacak.

Bunun yanında son karara göre Telegram, mahkemeye vereceği bilgileri “yabancı gizlilik düzenlemelerine” uygun olarak düzenleyebilecek. Savunma avukatlarından alınan bir bilgiye göre, Rusya’da Pavel Durov ve Nikolai Durov tarafından kurulan ve şu anda Berlin’de bulunan bir şirket olan Telegram, SEC’e bu banka kayıtlarını tam olarak 15 Ocak’a kadar sunacak.

Telegram’ın avukatlarının SEC’e tam banka kayıtları sağlamayı kabul ettiği gerçeği, bundan sonra tüm gözlerin SEC’in bir sonraki hamlesinde olacağının kanıtı sayılıyor. Seward ve Kissel’in avukatı ve SEC’in eski kıdemli avukatı Philip Moustakis, Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda Telegram’ın sağlayacağı belgeler sayesinde “Alıcıların sigortacı olarak davranmadığından emin olmak için makul özenin gösterilmediği” konusunda kanıt olacağını dile getirdi.

Banka Kayıtları

Daha önce ortaya çıkan haberlerde belirtildiği gibi SDNY, SEC’in Ocak ayının başlarında yaptığı orijinal bilgi talebini reddetti. Ancak bunu “önyargısız” yaptı ve konunun tartışılmasının yolunu açık bıraktı.

Bunun yanında SEC, Telegram’ın Gram token satışları konusunda SEC’i belirlediği zaman dışında satış yapıldığına dair de belgeler üretti.

Öte yandan SEC, Gram token’lerinin satışını kayıtsız menkul kıymet teklifi olarak adlandırırken Telegram, satışların Yönetmelik D muafiyetleri uyarınca böyle bir teklifin kaydedilmesi şartına uygun olduğunu iddia etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altın, Artık Tahtını Bitcoin İle Paylaşıyor

Sonraki Haber

Visa, Fintech Girişimi Plaid’i Satın Alıyor

İlgili Haberler