Teknoloji Öncüleri Listesinde 6 Kripto Firması Yer Alıyor

İlayda Peker

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2020 Teknoloji Öncüleri olarak bilinen ve “büyüme aşamasının ilk dönemlerindeki 100 şirket” listesinde altı Blockchain firmasına yer veriyor. WEF’in web sitesine göre, 2020’de öncü yeni teknolojiler ve yenilikler içinde tanınan Blockchain ve kripto girişimleri; Lightning Labs, Chainlink, MakerDAO, Bitcoin analitik firması Eliptik, Latin Amerika merkezli kripto para birimi start-up’ı Ripio ve Veridium Labs olarak sıralanıyor.

Listenin Detayları

Yapılan açıklamalara göre; yapay zekadan kanserleri ve kuantum hesaplama sistemlerini teşhis etmeye, karbon yakalama ve çıkarma teknolojilerine, hücrede yetiştirilmiş et üretimine ve malları izlemek için mikrobiyom kullanımına kadar birçok firma “büyüme aşamasının ilk dönemlerindeki 100 şirket” listesinde yer alıyor. WEF bu şirketleri, teknolojideki açıkları kapattıkları ve çeşitli çözümler önerdikleri için seçtiklerini ifade ediyor.

Öte yandan WEF web sitesinde konuyla ilgili, “Bu topluluğa katılarak Teknoloji Öncüleri, Dünya Ekonomik Forumu’nun girişimlerinin ve etkinliklerinin bir parçası olacakları ve kritik küresel tartışmalara en yeni fikirleri sunacakları iki yıllık bir yolculuğa başlıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov ise şirketlerinin bu karar karşısında onurlandığını şu sözlerle ifade etti.

Sözleşmeli yükümlülüklere uygulanabilir garantiler getirmek için Blockchain’deki akıllı sözleşmelerin kullanılması, yaygın sosyal ve ekonomik faydalara sahiptir. Küresel ve yerel ekonomilere hesap verebilirlik ve otomasyon getirmede rol oynamaktan gurur duyuyoruz ve Forum diyaloglarına katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz.

WEF ve Blockchain

2000 yılından bu yana WEF, önde gelen ve geleceğin teknoloji şirketlerini Teknoloji Öncüleri olarak seçiyor Mozilla, Spotify, Twitter ve Google gibi geleneksel şirketler listeyi oluşturdu ancak son zamanlarda Blockchain firmalarının listede daha sık yer almaya başladığını görüyoruz. Örneğin; 2015 yılında Ripple WEF Teknoloji Öncüsü seçilmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ayı Piyasasına Rağmen Yatırımcılar Karda

Sonraki Haber

Geçen Yıl Delist Etmişti, Şimdi En Çok BSV’yi Binance Üretiyor

İlgili Haberler