Ted Cruz’dan Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Övgü Dolu Sözler

Bitcoin Haber

ABD’li Senatör Ted Cruz, Bitcoin‘in Teksas ekonomisindeki rolü hakkında Forbes’a verdiği bir röportajda, kripto paranın eyalet ekonomisindeki artan önemine değindi. Cruz, Teksas’ı diğerlerinden ayıran şeyin, kripto para meraklıları arasında yankı bulduğuna inandığı bir duygu olan özgürlüğe verdiği derin değer olduğunu belirtti.

Cruz’a göre Bitcoin, kontrol edilemez olmasıyla özgürlüğü geliştirme potansiyeline sahip. Hükümetlerin kripto paranın kontrol edilemez doğasına nasıl tepki verdiğini belirten Cruz, Bitcoin’in güvenli ağı sayesinde elde edilen kontrol edilemezliğin, onu daha cazip hale getirdiğini ifade etti.

Bitcoin ağı, merkeziyetsiz bir bilgisayar ağı tarafından karmaşık kriptografik bulmacaların çözülmesi için enerji harcadığı bir İş Kanıtı (Proof of Work) mutabakat mekanizmasına dayanıyor. Cruz, bu sürecin yeni Bitcoin’lerin çıkarılması için adil bir mekanizma işlevi gördüğünü belirtti.

Bitcoin’in enerji tüketimine yönelik eleştirilere rağmen Cruz, Bitcoin’in enerji sektörüne bazı benzersiz faydalar getirdiğini düşünüyor. Teksas’ın ucuz elektrik bolluğu, Bitcoin madenciliği operasyonlarında büyümeyi teşvik etti. Cruz, Bitcoin madencilerinin fazla elektrik kapasitesini paraya çevirerek boşa gitmesini önleyebileceğini ve bu fazla kapasitenin ihtiyaç duyulduğunda hızlı bir şekilde şebekeye yönlendirilerek şebekenin esnekliğini artırabileceğini belirtti.

Cruz, Bitcoin madenciliğinin Batı Teksas’ta altyapı eksikliği nedeniyle alevlenme yoluyla boşa harcanan doğal gaz sorununu çözmeye yardımcı olabileceğini vurguladı. Ona göre boşa harcanan enerjinin yerinde Bitcoin madenciliği için kullanılması, hem çevre hem de ekonomi için kazan-kazan çözümü olarak hizmet edebilir. Cruz, kripto paralara ve özellikle de Bitcoin’e değer veren bir isim olarak biliniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddialara Göre 7 Kripto Eylül’de %3.000 Artış Yaşayabilir 

Sonraki Haber

Bitcoin’de Sert Düşüş Müjdesi: Analist Michael Van De Poppe Ne Dedi?

İlgili Haberler