Tecrübeli Yatırımcı En Büyük Kripto Yatırımını Açıkladı

İlayda Peker

Efsanevi yatırımcı Peter Brandt yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada yüzde olarak en büyük yatırımının Bitcoin’de (BTC) olduğunu açıkladı. Yine de Brandt, şu anda yatırımının yüzde 98’i BTC’de olan Real Vision Group CEO’su Raoul Pal kadar büyük bir BTC oranına sahip olmadığını ifade etti. Brandt’ın açıklamalarına göre emlak dışında en büyük pozisyonu BTC’de olsa da Pal kadar büyük bir oran hiçbir yatırımında bulunmuyor.

Tartışmalı Kripto Para Yatırımları

Pal geçtiğimiz hafta üçüncü en büyük kripto para birimi hakkında temel bir bilgi edindikten sonra XRP’ye ısındığını dile getirdi. Ancak bu durum takipçileri tarafından hoş karşılanmadı ve birçok kişi Pal’ı takibi bıraktı. Çünkü insanlar bu açıklaması yüzünden Pal’ın “iki yüzlü” olduğunu iddia etti.

Bu tepkilerin ardından Pal, XRP ile ilgili yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu dile getirdi ve kimsenin “takımında” yer almadığını belirtti. Pal ayrıca, daha geniş kurumsal uyum için hayati önem taşıdığına inandığı için hükümet düzenlemeleri konusundaki tartışmalı duruşunu da savundu.

Ancak bunların yanında kripto para topluluğu ile arasını düzeltmek için Pal, şimdi tüm altın varlığını 80:20 oranında Bitcoin ve Ethereum‘a yatırmak istediğini belirtiyor. Pal, tüm altın varlığını satacağını ve Bitcoin ile Ethereum’a yatırım yapacağını açıkladı. Böylece yapılan açıklamalara göre Pal’ın tüm yatırımının %98’i kriptolarda olacak.

Brandt’ın Kripto Portföyü

Brandt, net değerinin yüzde kaçının Bitcoin’e veya hisse senetlerine ayrıldığını asla açıklamadı.

Eylül ayı başlarında Brandt, kripto ve hisse senetlerindeki tüm pozisyonlarını tasfiye ettiğini iddia etti ve bu da çok zamanında alınmış bir karar gibi değerlendirildi. BTC, 3 Eylül’de yüzde 12’nin üzerinde düştü ve lider kripto para biriminin u düşüşten sonra toparlanması yaklaşık olarak 1 ay aldı.

Bunlara ek olarak Brandtîn altcoin’ler ile ilgili olumlu düşünmediği biliniyor. Hatta Brandt XRP’nin bir dolandırıcılık olduğunu ve değerinin sıfır olduğunu da düşünüyor. Ancak ünlü yatırımcı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Ethereum’a ısınmaya başladığını dile getirmişti. Bunun sebebi olarak da DeFi’yi göstermişti.

Altcoin Yatırımları

Kripto para ekosisteminde yer alan ve yaşça büyük yatırımcıların genellikle Bitcoin‘e güvendikleri görülüyor. Altcoin’lere daha mesafeli yaklaşan yatırımcılar, eğer bir tercihi yapacaklarsa daha çok bu tercihi Ethereum lehine kullanıyor gibi görünüyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Grafiği

Sonraki Haber

Altın Satışları Büyüyor: Sermaye Bitcoin’e (BTC) Mi Geliyor?

İlgili Haberler