Tecrübeli Analist Mati Greenspan’in Favori Dört Kripto Para Birimi

İlayda Peker

Quantum Economics yatırım bülteninin stratejik danışmanı ve kurucusu Mati Greenspan, yatırım profilini eToro platformunda paylaştı. Görünüşe göre tecrübeli yatırımcının tüm kripto yatırımları yalnızca dört kripto varlığa yayılmış durumda…

Büyük Dörtlü

Greenspan’ın açıklamasına göre, tecrübeli analistin portföyü 3 Nisan 2020 itibariyle dört varlığa ayrılmış durumda. Greenspan’in yatırımlarının %48.13 gibi büyük çoğunluğu Bitcoin’de bulunuyor. Diğer yarısı ise üç altcoin’e bölünmüş bir şekilde yer alıyor.

Yüksek teknolojili bir Liquit-Prooof-of-Stake altcoin olan Tezos (XTZ) analistin portföyünün %21,1’ini oluşturuyor. Bunun yanında portföyün %18.48’ini Ethereum (ETH) oluştururken %12.28 ile en küçük payın Dash’de (DASH) olduğu görülüyor.

Bu paylaşımın yanı sıra Greenspan bahsi geçen portföyün yalnızca 4 kripto para biriminde oluştuğunu ve bu sebeple iyi çeşitlendirilmemiş bir portföy olduğunu ifade etti.

XRP ve LTC İçin Erken

Greenspan’in kripto para tercihleri konusunda şaşırmış olan takipçileri ünlü yatırımcıya diğer altocin’ler ile ilgili sorular yöneltti. Soruların büyük çoğunluğu XRP ile ilgili olunca Greenspan, Henüz XRP’nin zamanının gelmediğini ifade etti ve şu sözleri kullandı:

XRP’yi seviyorum ama son zamanlarda çok iyi performans göstermiyor. Hareket etmeye başlar başlamaz tekrar portföyüme ekleyeceğim.

Ayrıca XRP’nin yanı sıra Greenspan’e Litecoin (LTC) ile ilgili de sorular yöneltildi. Greenspan LTC’nin konsolide aşamasında olduğunu, bu sebeple de “satın alma dönemine” girmediğini dile getirdi.

Son olarak neden Dash’i tercih ettiği sorulduğunda tecrübeli yatırımcı, Güney Amerika’daki artan benimsenmesi sebebiyle bu kripto para birimini tercih ettiğini ifade etti.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Venezuela’dan Doktorlara Petrolu Destek

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 3/04/2020

İlgili Haberler