Tecrübeli Analist, Çin Yeni Yılı Tahminlerine Rağmen Boğa Sinyalleri Verdi

İlayda Peker

Son 24 saat içinde bugünkü Çin Yeni Yılı sebebiyle Bitcoin fiyatında ciddi düşüşler yaşanabileceği ile ilgili tahminlere sıklıkla rastlıyoruz. Ancak Twitter’ın en popüler kripto para analistlerinden olan Peter Brandt, buna karşı çıktı ve boğa koşusu sinyalleri verdi.

Brandt’ın Görüşleri

Yaklaşık 40 yıllık bir piyasa tecrübesi olan Brandt, takipçilerine sakin olmalarını tavsiye etti. Brandt, bir yıldır devam eden tabiri caizse zinciri kırma çabalarının devam ettiğini ve yakın zamanda daha yüksek seviyelerin görülmesinin kendisi için şaşırtıcı olmayacağını dile getirdi. Bunun yanında Brandt, aşağı yönlü bir kırılma yaşanması halinde daha büyük düzeltmelerinde olabileceğini de ekliyor. Ayrıca Brandt, düzeltme hareketinin yaşanmasından önce bir head and shoulder eğrisinin olduğunu ve bunun da yükseliş sinyali olduğunu dile getirmişti. Bitcoin’in düzeltme öncesinde %18’lik artış sağlaması Brandt’ın tahminlerini doğruladı.

Çin Yeni Yılı Etkisi

Bitmex’in CEO’su Arthur Hayes 23 Ocak’ta yaptığı bir açıklamada Çin Yeni Yılı’nın Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini ifade etmişti. Aslında daha önceki yıllar bakıldığında da Çin Yeni Yılı yaklaştığında Bitcoin fiyatının düştüğü gözlemleniyor. Dolayısıyla Hayes’ın tahmini şaşırtıcı değil.

Ancak Brandt’ın Hayes’ın tahminlerinin tam tersi bir açıklama yaparak bir düşüşün yaşanmasının aksine boğa sinyalleri veriyor. Brandt’ın yanı sıra EToro’nun eski Kıdemli Piyasa Analisti ve Quantum Economics’in kurucusu olan Mati Greenspan de yükseliş hissiyle aynı fikirde. Greenspan yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yükselişinin çok güçlü bir seviyede olduğunun altını çiziyor.

Öte yandan önemli bir Twitter analisti olan DonAlt da iki önemli isimler aynı düşünceyi paylaştığını ve yalnızca Bitcoin yeniden 7.500 dolar seviyesine gerilerse bu fikrinin değiştireceğini ifade etti.

Kaynak: Bitcoinist

 Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Japonya, Dijital Yuan’a Karşı Önlem Almak İstiyor

Sonraki Haber

MoneyGram, Hindistan’da Egemen Olmak İstiyor

İlgili Haberler