Tayvan’dan Kripto Para Hizmet Sağlayıcılarına Yeni Kurallar Geliyor

Bitcoin Haber

Tayvan’ın Mali Denetleme Komisyonu (FSC), kripto para hizmet sağlayıcıları (VASP’lar) için ay sonuna kadar yayınlanacak olan 10 yol gösterici kuralı açıklamayı planlıyor. Tayvan’ın bu kurallarla, offshore kripto para borsalarının uygun uyumluluk kaydı olmadan faaliyet göstermesine izin vermemeyi amaçladığı belirtiliyor. Kuralların, şeffaflığın güçlendirilmesi, kripto para şirketlerinin ve borsalarının liste oluşturma ve listeyi düzenleme standartları oluşturulması ve varlıkların ayrı şekilde saklanması gibi konuları ele alacağı ifade ediliyor.

Yeni kurallarla, yabancı kripto para borsalarının yasadışı hizmet sunması yasaklanacak. FSC, yabancı VASP’lerin uygun şekilde kayıt olmaması ve kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uymamaları durumunda, Tayvan’da hizmet sunmalarına izin vermeyeceğini belirtiyor.

Tayvan, kripto para hizmet sağlayıcılarının kara para aklamayı önleme yasalarına uymasını zorunlu kıldı. Bu kapsamda, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçen ay Tayvan’da kayıt yaptırmak için başvuruda bulundu.

Binance henüz Tayvan’da düzenlenmemiş olsa da, yerel bir şirket çatısı altında faaliyet gösteriyor. Bu durum, Binance’nin Tayvan’da 30 milyon Tayvan doları (937 bin dolar) kayıtlı sermaye ile şirket kaydını onayladığını gösteriyor.

Son olarak, Tayvan Ekonomik İşler Bakanlığı, kripto para şirketlerinin endüstri birlikleri kurmasına olanak sağlayacak yeni bir iş kategorisi eklemeyi önerdi. Bu önerinin, öz düzenleyici kılavuzların geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçladığı belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un Yükseltme Yol Haritası ve Web3’ün Geleceği

Sonraki Haber

Binance’nin 10. Rezerv Kanıtı Raporu Yayımlandı: Kullanıcıların Borsada Bulundurduğu Kripto Paraların Miktarı Belirlendi

İlgili Haberler