En İyi Bitcoin Ödeme Sistemleri

Bitcoin Haber

Bir Bitcoin ödeme sistemi, işletmelerin Bitcoin’de ödeme işlemlerini kabul etmesini sağlar. Bu günlerde, bu ödeme işlemcilerinin çoğu Ethereum, Litecoin, Ripple ve Bitcoin Cash gibi birçok altcoin’in alım satımını kolaylaştırıyor. Bu yazımızda; bitcoin güvenilir siteler, bitcoin harcama yerleri, bitcoin ile ödeme, bitcoin mobil ödeme, bitcoin ödeme yöntemi, bitcoinle ödeme gibi kavramlara değiniyoruz.

Bitcoin ile Ödeme Alan Siteler

Ancak bilindiği gibi kripto para piyasası oldukça volatil. Bu tür bir hareketlilik, her boyuttaki işletmenin herhangi bir potansiyel zararı önlemek için Bitcoin cinsinden alınan ödemelerin hızlı bir şekilde geleneksel para birimine dönüştürülmesini sağlaması gerektiği anlamına gelir.

Bitcoin ödeme sistemleri, Bitcoin ve diğer altcoin’lerin geleneksel para birimine derhal dönüştürülmesini kolaylaştırır. Ayrıca işletmelerin bu ödemeleri otomatik hale getirmelerine ve tüm süreci mümkün olduğunca kolaylaştırmasına yardımcı olmak için bir dizi araç da sunarlar.

Bitcoin ile Alışveriş Yapmak

Müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapmalarına olanak sağlamanın bir çok yararı vardır.

  • Mevcut müşterilere yeni ödeme yolları sunulmuş olur.
  • Mal ve hizmetlerin ücretini ödemek için kripto para birimlerini kullanmayı tercih eden yeni müşteriler kazanılmış olur.
  • Müşterilere anonim bir ödeme yöntemi sağlanmış olur.
  • Ödemeler güvenli ve süresiz olarak Blockchain’de tutulur.
  • Kredi kartı vb. gibi diğer ödeme yöntemleriyle gelen maliyetleri azaltılmış olur.
  • Kripto para birimi devrimi desteklenmiş olur.

2020 yılı için en iyi Bitcoin ödeme sistemlerini inceleyelim..

Coinbase

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Bitcoin borsasıdır ve aynı zamanda en büyük kripto para birimi global borsalarından biridir. Bu kadar çok sayıda kullanıcıyla Coinbase, kullanıcıları için hayatı kolaylaştırmak amacıyla şaşırtıcı özellikler geliştirmek için kaynaklara sahiptir.

Coinbase, normal bir borsanın yanı sıra ödem sistemi olarak da kullanılabilir. İşletmelerin para çekme talebinde bulunmasına gerek kalmadan Bitcoin’den geleneksel para birimine anında dönüşüm sağlamasına imkan tanır. Borsa, bu hizmeti ilk 1 milyon dolarlık işlemlerde tamamen ücretsiz sunuyor. Bu tutar üzerindeki işlemler için ise %1 oranında ücret uygulanıyor.

Coingate

Coingate, İşletmelerin telefonlarından ödemeleri ayarlamalarını ve izlemelerini sağlayan kullanıcı dostu bir uygulamaya sahiptir. Ayrıca Coingate 40’ın üzerinde kripto para birimini desteklemesi de artı bir avantaj olarak görülüyor.

Bunların yanında Coingate bir dizi farklı araç da sunar. Bu araçlar sayesinde herhangi bir web sitesinde Bitcoin ödeme butonlarının oluşturulmasına izin verir. Coinbase genellikle 1 saat süren işlemlerden %1’lik ücret talep ediyor.

AlfaCoins

Bitcoin için en iyi ödeme işlemcilerinden biri olan AlfaCoins, geleneksel para birimleri ve kripto paralar arasında paylaştırılacak ödemeler sunuyor. Hedge özelliği sayesinde risk almak istemeyen müşteriler için AlfaCoins iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Diğer bir avantaj da İran ve Kuzey Kore dışında herhangi bir ülkede kullanılabiliyor ve fonların USD veya Euro cinsinden çekilmesini sağlıyor. AlfaCoins işlemlerden %0.99 oranında ücret talep etmekte.

Shopfy

Shopify, dünyanın en güvenilir Bitcoin ödeme sistemlerinden biri olarak gösteriliyor. Dünya genelinde 1000’den fazla işletme tarafından Bitcoin ödemelerini kolaylaştırmak için kullanılıyor.

Shopfy’ın kurulumu gerçekten çok kolay ve herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa çok sayıda müşteri hizmetleri desteğine sahip. Platform, Coinbase ile entegrasyona izin veren API’ler ve ödeme işlemlerini mümkün olduğunca kolay ve şeffaf hale getirmeye yardımcı oluyor.

Shopfy ile ilgili tek dezavantaj, ödeme işlem sistemini kullanmak için satıcıların bir Shopfy satıcı hesabına kaydolmalarının gerekmesi.

BitPay

BitPay’in kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Tüm süreç, daha az teknoloji bilgisine sahip işletmeler için mümkün olduğunca basit hale getirilmesi için tasarlanmıştır.

Bitpay Bitcoin ödeme sistemi, 1.000 dolar değerindeki işlemler için ücretsiz işlem imkanı sunar. Bunun üzerinde de %1 işlem ücreti talep ediyor. BitPay’in tek dezavantajı ise yalnızca 38 ülkede destekleniyor olması…

GoCoin

GoCoin dünyadaki geliştiriciler tarafından çok seviliyor. Bunun nedeni, kullanmaları için çok basit ve anlaşılır bir API sunmasıdır. GoCoin, çok sayıda eklenti sunuyor, böylece Shopfy dahil olmak üzere birçok çevrimiçi alışveriş platformunda kullanılabilir.

GoCoin’de ABD Doları cinsinden ödemeler yapılır ve tüm işlemlerde sabit %1 ücret alınır. Ayrıca dünyanın her yerinde de kullanılabilir.

BitcoinPay

İşlem ücretlerinde en ucuz fiyatı ödemek isteyen işletmeler için BitcoinPay, kesinlikle en iyi Bitcoin ödeme sistemlerinden biridir. Tüm işlemlerde sadece %0,8 oranında ücret talep ediliyor.

Banka hesaplarına ek olarak Bitcoin cüzdanlarına ve diğer e-cüzdanlara yapılan ödemeleri de destekler ve bu nedenle kripto para birimleri konusunda ciddi olan işletmeler için iyi bir seçenektir.

Ek bir bonus olarak, BitcoinPay ayrıca iş yerlerinin tamamlanmış işlemleri kolayca incelemelerine yardımcı olan çok net raporlar sunar.

GoURL

İşletmenizde banka hesabı bulunmadığında Bitcoin’i nasıl kabul edebileceğinizi merak ediyorsanız GoURL mükemmel bir çözümdür. GoURL, tüm büyük Bitcoin cüzdanlarıyla çalışır ve BitPay tarafından sunulan Bitcoin banka kartlarıyla da uyumludur. Sonuç olarak, birçok Bitcoin kullanıcısına hitap eden yüksek derecede bir anonimlik derecesi sunar.

GoURL platformu, siparişleri yönetmeyi gerçekten kolaylaştıran net ödeme imkanları sunar. Ödemeler, işlem yapıldıktan sonraki 30 saniye içinde alınır ve son derece güvenilirdir.

Ne yazık ki, ödeme sistemi olarak GoURL ile ilgili bazı dezavantajlar var. Birincisi platform, bazı işletmeler için kesinlikle bir hayal kırıklığı olacak şekilde doğrudan banka havalesi yapmıyor. İkincisi, bu listedeki diğer ödeme ağ geçitleriyle karşılaştırıldığında ücretler yüksektir.

SpicePay

SpicePay işletmelerin standart banka havalesiyle birlikte Bitcoin ödemelerini PayPal ve hatta banka kartlarıyla almalarını sağlamaktadır. Satıcının tercihine bağlı olarak para çekme işlemi USD veya Euro cinsinden yapılabilir.

Euro ödemeleri, hızlı işlemlerin bir kısmından daha yavaştır ve tamamlanması 24 saat sürebilir. SpicePay, tüm işlemlerde %1’lik sabit bir ücret talep etse de, yeni satıcılara sınırlı bir süre için ücretsiz işlem imkanı sunuluyor.

Spectrocoin

Spectrocoin oldukça standart bir ödeme sistemidir. Güzel bir özelliği, bir hesap oluşturmak için doğrulama gerektirmemesidir, bu nedenle işletmeler hızlı bir şekilde ve çok fazla uğraşmadan çalışmaya başlayabilir.

Bunun yanında tüm işlemlerde ortalama %1 ücret, doğrudan satıcının banka hesabına otomatik para çekebilmenin yanı sıra; VirtueMart, Drupal, OpenCart, ZenCart, Magento, Prestashop ve diğer pek çok alışveriş sitesi için ödeme eklentileri sunulmaktadır.

Güvenilir Bitcoin Siteleri

Yukarıda saydıklarımıza ek olarak bir sitenin güvenilir olup olmadığını anlamanız için sitenin SSL sertifikasını kontrol edebilirsiniz. Bitcoin ile ilgili yaptığınız herhangi bir işlemde sitenin güvenli olması risklerin de an aza inmesi anlamına gelebilir.

Bitcoin İle Yurtdışına Para Transferi

Bitcoin ile arada herhangi bir aracı kuruluş olmadan, işlem saatleri ve yüksek işlem ücretleri olmadan, istediğiniz her an dünyanın herhangi bir yerine para transferi yapabilirsiniz.

BTC Para Yatırma

Borsalardaki Bitcoin hesabınıza banka işlem saatleri dahilinde para yatırabilirken, Bitcoin ATM’leri yoluyla istediğiniz zaman cüzdanınıza Bitcoin gönderebilirsiniz.


Total
0
Shares
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Pirinç Adlı Lokanta Bitcoin Kabul Ediyor

Sonraki Haber

En İyi 10 Bitcoin PoS Terminali!

İlgili Haberler