Tahvil Kralı Jeffrey Gundlach, Kripto Para Piyasasını Yorumladı

Mert Bahçe

Doubleline Capital CEO’su Jeffrey Gundlach, yaklaşan bir durgunluk tehdidi çerçevesinde mevcut fiyattan Bitcoin satın almadının mantıklı olmadığına inanıyor. Tahvil kralı olarak da bilinen Jeffrey Gundlach, Business Insider’a konuştu.

Jeffrey Gundlach’ın Kripto Piyasası Yorumu

Milyarder iş insanı Jeffrey Gundlach, lider kripto para birimi için spekülasyon aracı tabirinde bulundu. Gundlach, lider kripto paranın fiyatındaki son değişikliklere atıfta bulunarak, kripto varlıklara yatırım yapma konusundaki görüşünü dile getirdi: “Bitcoin şu an için spekülatörler içindir. Mevcut dönemde satın almamanızı tavsiye edebilirim. Bitcoin oldukça volatil bir varlık. Belki de 25.000 dolar seviyeleri alım için uygun olabilir.”

Deneyimli isim, doğasına aykırı oldığı için kripto para birimlerine yatırım yapmadığını belirtti ve şunları kaydetti: Tahviller benim yatırım anlayışıma uyuyor. Ben bir tür anti-momentum yatırımcısıyım ve Bitcoin yalnızca momentum yatırımcıları içindir.”

Ekonomi Beklentileri

Bununla birlikte Gundlach, bu yıl veya önümüzdeki yıl küresel bir ekonomik durgunluğun beklenebileceğin konusunda uyardı. ABD Federal Rezervi faiz oranlarını yükseltir ve tahvilleri keserse varlık fiyatlarını etkileyebilir. Bu noktada ekonomiyi resesyona sürükleyebilir. Gunlach, yorumlarına ekledi: “Tahvil piyasası şimdiden ekonomik bir yavaşlama öneriyor. Ekonomi daha düşük faiz oranlarında yalpalamaya devam ediyor. Bu yüzden FED’in faizleri dört kez artırması gerektiğini düşünüyorum ve çok sayıda durgunluk sinyali görmeye başlayacaksınız.”

Huobi Research’e göre ABD FED politikasında bir değişiklik kripto para piyasasını olumsuz etkileyebilir. ABD Merkez Bankası’nın son zamanlarda olağan zaman diliminden ziyade mart ayında faiz artırımına gidebileceğini belirtmesi son piyasa düşüşüne neden oldu.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Monsta Infinite, ilk MMORPG P2E NFT Game Beyond ve Axie Infinity Copier’ı Başlatıyor

Sonraki Haber

Tether, 150 Milyon Dolar Değerinde USDT’yi Dondurdu!

İlgili Haberler