Tahminlerinde Yanılmayan Analistten Umut Veren Bitcoin (BTC) Açıklaması

Tahminlerinde Yanılmayan Analistten Umut Veren Bitcoin (BTC) Açıklaması

Bitcoin geride bırakmaya hazırlandığımız haftada 10.000 doların birkaç kez geriledi. Ancak görünen o ki Bitcoin (BTC) yatırımcıları lider kripto para biriminin önemli psikolojik seviyenin altında kalmasını istemiyor ve her düşüşte yeniden 10.000 doların üzerine çıkarmayı başarıyor. Yine de bazı analistler bu önemli destek seviyesinin eninde sonunda kırılmasından endişe duyuyor. Eğer BTC 10.000 dolarlık desteği kaybederse analistlere göre muhtemelen 9.000 dolarlık seviyeye gerileyecek.

Tüm bunların yanında piyasanın önemli analistlerinden birisi Bitcoin’in rahatlıkla 10.000 dolarlık seviyeyi koruyacağını ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı

2018 yılındaki 3.000 dolara kadar olan gerilemeyi, ardından 14.000 dolara kadar olan yükselmeyi ve bu noktada Bitcoin’in düşüşe geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden yatırımcı PentarhUdi, BTC’nin 10.000 dolarlık seviyeyi koruyacağına inanıyor.

PentarhUdi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “10.000 dolar seviyesi Bitcoin için çok önemli ve geçmişte birçok olumsuz olarak kez test edildi. Şu anda da savaş tepeden tırnağa devam ediyor. Şahsen beklediğimden daha fazla zaman alıyor ama geriye dönüp baktığımda bu beni pek şaşırtmadı. Bitcoin haftalık bazda 10.000 doların üzerinde kalırsa çok daha büyük hamleler gelecek. Ve eminim öyle olacak.” ifadelerini kullandı.

20.000 Dolarlık Hedef

Aynı analist kısa zaman önce Bitcoin’in Ekim ya da Kasım’a kadar 20.000 dolar olacağını da ifade etmişti. Dolayısıyla analistin tahminleri uzun soluklu tahminler olarak nitelendirilebilir.

Ayrıca PentarhUdi’nin yanı sıra Galaxy Digital Kurucusu Mike Novogratz da BTC’de artış hissiyatında olan isimler arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.