Symbiosis Finance Nasıl Çalışır?

Bitcoin Haber

Normalde X ağındaki bir tokeni Y ağında farklı token olarak almak için yapmamız gereken şey bir köprü kullanarak X ağındaki tokenimizi Y ağına atmak ve sonrasında bir DEX üzerinden swap yapmaktır.

Örnek: Ethereum ağında USDC coinimiz var ancak biz AVAX ağında PNG token istiyoruz, böyle bir durumda USDC tokenlarımızı AVAX ağına bir köprü ile aktarıyoruz ve sonrasında AVAX ağındaki USDC’lerimiz ile PNG token alıyoruz.

Symbiosis Finance bizi bu karmaşık süreçten kurtarıyor ve tek bir tuş ile Ethereum ağındaki USDC’mi verip Avax ağında PNG almama izin veriyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Hadi bir örnek üzerinden inceleyelim:

Yukarıdaki örnek resimde elimizdeki CAKE tokenları verip Ethereum ağında UNİ token almak isteyen bir kişi görüyoruz

  • (Binance ağında) CAKE -> BUSD: olarak takas ediliyor.
  • (Binance ağında) BUSD-> sUSDC olarak takas ediliyor.
  • (Binance ağı -> Ethereum) -> Ethereum ağında USDC token elde etmek için Binance ağındaki sUSDC tokenları yakılıyor.
  • (Ethereum ağında) USDC -> UNI olarak takas ediliyor.

Yukarıda verilen örnekte toplam 4 adım var ama bir kullanıcı olarak siz sadece bir işlem görüyorsunuz tek yaptığınız şey Symbiosis üstünde Transfer yapmak istediğiniz ağları ve tokenları seçmek geri kalan her adımı Symbiosis sizin için yapıyor. Symbiosis hem süre olarak hem de işlem sayısı olarak büyük bir artı katıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yüzüklerin Efendisi Temalı Kripto, JRR Token’a Durdurma Kararı!

Sonraki Haber

Cadalabs, 1 Milyondan Az CALA Token’ı İle Son Faz Token Satışını Başlattı

İlgili Haberler