Sun, Greta Thunberg’e Yaptığı Bağışla İlgili Açıklamalarda Bulundu

İlayda Peker

18 Aralık’a Justin Sun‘un, iklim krizi hakkında küresel farkındalığı artırmak için çalışan İsveçli aktivist Greta Thunberg‘e alenen 1 milyon dolar bağışta bulunacağı haberleri gündemde yer almıştı. Madrid’deki COP25 BM İklim Konferansı’nın ardından Sun konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklamalar yapmıştı.

Sun ve Greta Thunberg

Her ne kadar Sun, Greta Thunberg’in kampanyasına 1 milyon dolar bağışta bulunmuş olsa da, kripto para birimlerinin merkezi olmayan ödemelerin oluşturulması yoluyla karbon ayak izlerini azaltmaya nasıl yardımcı olacağı konusunda açıklama yapmadı. Bununla ilgili olarak Sun daha sonra Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda, merkezi olmayan ödemelerin ve merkezi olmayan finans platformlarının bulut bilişim sistemlerindeki bilgisayarlar tarafından işletildiğini dile getirdi. Dolayısıyla bu da belgelerle ilgili prosedürlerini ortadan kaldırabilir. Sun konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Merkezi olmayan ödeme ve merkezi olmayan finansman tamamen bulut bilişim sistemlerindeki bilgisayarlar tarafından yürütülüyor, böylece kâğıt üzerinde tutulan defter belgelerine ve yönetim kayıtlarına olan ihtiyaç ortadan kalkıyor.

Enerji Tüketimi

Sun ayrıca, bir Proof-of-Stake (PoS) sistemi kullanmanın Bitcoin tarafından kullanılan geleneksel Proof-of Work (PoW) madencilik yöntemlerinde görülen enerji tüketimini azaltabileceğine de dikkat çekti. Bunun yanında son zamanlarda yapılan bir araştırma, Bitcoin madenciliğinin yılda 22 megatondan fazla karbondioksit yaydığını ve Las Vegas ve Viyana gibi şehirlerin toplam emisyonlarıyla karşılaştırılabileceğini gösterdi.

Sun konuyla ilgili, “Bir PoS sistemini kullanmak Bitcoin tarafından kullanılan geleneksel PoW madencilik yönteminde kullanılan büyük enerji tüketimini yüksek ölçüde azaltır.” açıklamasını yapıyor.

Son olarak Sun, merkezi olmayan finansal sistemlerin dünya çapında kullanımlarının hazır olmasının gelecek için faydalı olduğunu ifade etti.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Poloniex’te Kullanıcı E-postaları ve Şifreleri Sızdı

Sonraki Haber

ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini

İlgili Haberler