STPEN (GMT) Fiyatında Büyük Artış!

İlayda Peker

Analistlere göre STEPN’in (GMT), “boğa bayrağı” olarak adlandırılan klasik bir yükseliş teknik modeli oluşturması muhtemel görünüyor ve kripto para birimi yükseliş içinde ilerliyor.

GMT’de Yükseliş Hamlesi

GMT 3,83 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra mütevazi bir geri çekilme yaşadı ve fiyat yazının yayına hazırlandığı sırada 3,18 dolar seviyesin bulunuyor. Analistlere göre, düzeltme aşaması alçalan bir paralel kanal içinde gerçekleşti ve fiyatın sonunda yukarı yönlü kırılma olasılığını artırdı. Bunun nedeni, geleneksel analistlerin güçlü yükselişleri ve ardından aralıklı fiyat düzeltmelerini yükseliş devam kurulumları olarak görmeleri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla analistler GMT’nin de önümüzdeki günlerde çok ciddi bir artış yakalayabileceğini düşünüyor.

Genel bir kural olarak, yatırımcılar önceki yükseliş trendinin yüksekliğini ölçerek ve onu kırılma noktasından yansıtarak bir boğa bayrağı hedefini gerçekleştirir. Klasik kurulumu GMT’nin grafiğine uygulamak, şimdi 5 doların üzerinde, bugünün fiyatının yaklaşık %65 üzerinde bir artış beklendiğini gösteriyor.

Tecrübeli bir yatırımcı ve analist olan Thomas Bulkowski’ye göre, boğa bayraklarının yukarı yönlü hedeflerine ulaşmadaki başarı oranı %64’e yakın.

Ancak GMT fiyatı 2,91 doların altına gerilerse bu sefer de 2 dolara hızlı bir düşüşün gelebileceği ifade ediliyor.

GMT İki Ayda %38.000 Arttı

GMT, STEPN’in uygulamasının kullanıcılarını yalnızca hareket etmeleri için Green Satoshi Token (GST) adlı yerel bir para birimiyle ödüllendiren “hareketten kazan” ekonomik modelini çevreleyen hype ortasında, iki aydan kısa bir sürede yaklaşık %38.000 arttı.

STEPN, oyuncuların ilk etapta GST kazanmasını sağlayan benzersiz bir dijital görüntü olan “NFT Sneaker” adlı ürününün satışı yoluyla gelir elde ediyor. Oyun, önce GMT’yi satın almak ve ardından yakmak için gelirleri kullanıyor, böylece token’a olan talep artarsa ​​fiyatları üzerinde yukarı yönlü bir baskı yaratacağı düşünülüyor.

Bağımsız piyasa analisti Wangarian, STEPN’in etrafındaki hype’ın, Mayıs 2021’de tanık olunan, play,to,earn metaverse’i olan Axie Infinity’ye ( AXS ) benzediğine inanıyor. AXS/USD, geçen yıl Mayıs ve Kasım ayları arasında yaklaşık 2.50 dolardan yaklaşık 178dolara yükseldi .


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yeniden Geri Çekildi: Bir Sonraki Hamle Ne OIacak?

Sonraki Haber

Bitcoin 2022’de Yeni Bir Rekor Kırabilir Mi?

İlgili Haberler