Steemit, Tron Blockchain’ine Geçiyor

İlayda Peker

Tron Vakfı ve Steemit Inc, Blockchain merkezli sosyal medya platformunun Tron Blockchain‘e geçmesini de içeren stratejik bir ortaklığa imza attıklarını açıkladı. Şirketlerin yaptığı basın açıklamasında, “TRON ve Steemit’in geliştirme ekipleri, Steemit ve diğer Steem Blockchain’i tabanlı DApp’leri TRON Blockchain’ine taşımak için hemen birlikte çalışmaya başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Steemit ve Blockchain

Tron Vakfı’nın veya Justin Sun‘ın Steemit’in arkasındaki start-up’a yatırım yapıp yapmadığı hala belirsizliğini korurken bir basın temsilcisi atılan bu adımı, “Steemit operasyonlarını ölçeklendirmek için bir ortaklık hareketi” olarak tanımladı.

Bununla beraber Tron Vakfı’nın Steemit’e yatırım yapıp yapmadığı sorulduğunda, temsilci şunları dile getirdi:

Hayır. Steam, Tron Blockchain’ine geçmeyi seçti ve iki şirket, Steemit platformunun daha fazla geliştirilmesini teşvik etmek için ortak bir girişim başlatacak.

Öte yandan ortaklığın açıklanmasının ardından Tron, “Steemit’in geleceğini ve paradan fazlasını içeren iki taraf arasında karşılıklı bir anlaşma yapıldı. Steemit, yalnızca TRON’un sağladığı ölçeklenebilir bir ağın altyapısını ve topluluk desteğini kullanacak.” açıklamasını yaptı.

Ancak bu açıklamaların yanında Steemit’in kurucu ortağı Ned Scott, Twitter’da yaptığı açıklamada “Steemit’i Justin Sun’a sattığını” ifade etti.

Duyuru Öncesi İpuçları

Tron kurucusu Sun ortaklığın açıklanmasından önce katıldığı bir podcast yayınında bahsi geçen anlaşmanın sinyallerini vermişti. Sun yaptığı açıklamalarda, “Projeleri destekliyoruz, ancak bu projelere liderlik eden kişi değiliz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bunların yanında bilindiği gibi Justin Sun yaptığı açıklamalarla gündemde adından sıkça söz ettiriyor. Örneğin en son Sun, kendi projesi olan Tron’un bir “Shitcoin” olduğunu dile getirmişti.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance Geleneksel Para Adımları Atmaya Devam Ediyor

Sonraki Haber

Merakla Beklenen Voice Kullanıcıyla Buluştu

İlgili Haberler