Steem Topluluğu İle Justin Arasındaki Soğuk Rüzgarlar Devam Ediyor

İlayda Peker

Steem topluluğunu temsil etti iddia edilen bir grup üyeden oluşan “Steem topluluğu”, Justin Sun’ın Steemit Inc. projesini ortadan kaldırmak için bir hardfork yapmayı planlıyor.

Hive Blockchain’i

Steem’in bir proje başlangıç uygulaması olan SteemPeak’e göre, Steem’in hardfork’unun 20 Mart saat 10’da yapılması planlanıyor ve bunun sonucunda da “Hive” adlı yeni bir Blockchain ortaya çıkacağı ifade ediliyor. SteamPeak konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Hive, mevcut Steem kodunun hardfork’unu uygulayarak oluşturulan bir DPOS (Delege Kanıt) yönetim Blockchain’dir. Bu yeni yön sayesinde Steemit Inc.’in yükünden uzaklaşılacak.

Öte yandan Steemit Inc, Steem’in önde gelen doğrulayıcısı olan Blocktrades’in Pazartesi günü yaptığı ayrı bir gönderide “artık neredeyse sıfır değere” sahip olduğunu dile getirdi. Blocktrades konuyla ilgili açıklamalarda, “Justin Sun onu elde ettiğinde, Steemit’in fikri mülkiyet, markalaşma ve deneyimli Blockchain ve proje başlangıç geliştiricileri şeklinde kesinlikle güçlü bir değeri vardı. Ama şimdi, edindiği tüm geliştiriciler gitti.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Blockctrades artık Steem topluluğunun Sun’la hiçbir şey yapmak istemediğini hatta topluluktan ayrılması için para ödemeye bile hazır olduklarını ortaya koydu.

Sun ve Steemit

Sun’ın Tron Vakfı geçen ay Steemit’i satın aldı. Hareket o zamandan bu yana tartışmalara yol açtı. En son olarak, Tron’un Steem ağı üzerindeki “düşmanca ele geçirilmesi” ilgi odağı oldu.

Tron ve Steemit, Binance ve Huobi de dahil olmak üzere üst borsaların yardımıyla Steem ağını kontrol altında tutmak için bir hardfork’u tek taraflı olarak zorladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, o zaman bir tweet’te hard fork’un onaylandığını kabul etti. Ancak Binance’in Tron‘dan herhangi bir parasal teşvik almadığını ve tarafsızlık sözü verdiğini de öne sürdü.

Kaynak: The Block


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Dünyasının Önemli İsimlerine Göre COVID-19 Ciddiye Alınmıyor

Sonraki Haber

Hindistan’da Şimdi de Kripto Şirketlerinin Düzenlenme Sorunu Ortaya Çıktı

İlgili Haberler