Steam Bitcoin Kabul Ediyor

Bitcoin Haber

21 Nisan 2016’da Reddit forumunda yayınlanan bir duyuru oyun severleri ve bitcoin topluluğunu heyecanlandırdı. Oyun dağıtım platformu Steam bir sonraki sürümde bitcoin ile ödeme kabul edeceğini bir kez daha teyid etti.

Steam’da Bitcoin ile Ödeme Yapmak

Bitcoin ile ödeme kabulü Steam platformunun tamamı için geçerli olacak. Bu sayede bütün ülkelerdeki kullanıcılar oyunları bitcoin ile alabilecekleri gibi oyun içi objeleri de Steam Marketplace üzerinde bitcoin ile satabilecekler.

STEAM ekibi tarafından yayınlanan duyuruda şöyle deniyor:

Steam’de bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurmaktan heyecanlıyız.
Steam üzerinde daha fazla müşteriye ulaşabilmek için bitcoin ödemelerini işlemek üzere dışarıdan bir ödeme servisi sağlayıcısı ile çalışıyoruz. Bitcoin bazı ülkelerde oldukça rağbet gören bir çevrimiçi ödeme sistemi oldu, biz de partnerlerimizi risk ve volatiliteden koruyan, aynı zamanda son kullanıcıya fayda sağlayan bir sistem kuruyoruz. Herhangi bir aksiyon almanız gerekmiyor. Eğer müşteri bitcoin ile ödemeyi seçerse ürün eskiden olduğu gibi yerel para birimi üzerinden fiyatlandırılacak.
  • Kullanıcı yerel para birimi üzerinden fiyat bilgisini görecek. (Ör: €29.99)
  • Ödeme servis sağlayıcı bu €29.99’luk miktarı günlük bitcoin çevrim kuru üzerinden bitcoin’e çevirecek. Yani kullanıcı bitcoin ödeyecek ama ödeme sağlayıcı bize parayı normal para birimi üzerinden gönderecek.
  • Bitcoin üzerinden fiyatlama yapmanız ya da bitcoin’in değerini takip etmeniz gerekmiyor. Ürününüzün satış fiyatı değişmeyecek.
Türkiye’deki işletmeler de Bitcoin ve kripto para kabul etmeye devam ediyor. Şehrinizde bitcoin ve kripto para kabul eden işletmelerin güncel listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kadıköy’de Bitcoin Kabul Eden Restoran

Sonraki Haber

Blockchain Nedir? Nasıl Çalışır?

İlgili Haberler