STC Token Satışı Tamamlandı! Kullanıcılara 10’dan Fazla Kripto Para Borsası Seçeneği Sunuluyor

Bitcoin Haber

Öğrenciler ve girişimcilere yönelik geliştirilen eşsiz kripto para ekosistemi Student Coin, ICO için ayırdığı STC tokenlerin hepsini kısa sürede satmayı başardı.

Launchpad platformu üzerinden gerçekleştirilen satış ilk olarak 30 Nisan tarihinin sonuna kadar sürecek şekilde planlandı. Buna rağmen satışın 150. aşamasına gelindiğinde STC token’a yönelik rekor talep nedeniyle satış planlanandan dokuz gün erken bitti. Bu sayede de iki aydan bile kısa sürede 5 milyar adetten fazla Student Coin satıldı.

ICO satışı tamamlandığı için de kullanıcıların STC alabilecekleri tek yer olarak kripto para borsaları kaldı ve şimdiden birçok kripto para borsası STC’i listeledi.

STC Token Hangi Platformlardan Alınabilir?

STC Token almanın ilk yolu Studentcoin.app olarak gözükmekte. Direkt alım seçeneği sunan uygulama, aynı zamanda birkaç saniye içerisinde de alım yapılabilmesi ile en kolay yol olarak da görülmekte.

Basın saati itibarıyla STC tokeni listeleyen ve aktif olarak alım satıma açan borsalar Uniswap, Waves Exchange, Bithumb Global, CoinTiger, Coinsbit, P2PB2B, Bitcoin.com Exchange, ve KuCoin olarak sıralanabilir. 

Buna ek olarak KuCoin üzerinde her kripto paranın listelenme şansı bulamadığı ve borsanın listelediği projeleri oldukça titiz bir şekilde incelendiği bilinmeli.200 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip bir kripto para borsası için aslında bu durum oldukça normal olarak görülüyor.

Student Coin 15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren ise ProBit kripto para borsasından da alınıp satılabilecek.

Önümüzdeki haftalarda ise HitBTC, Changelly, Changelly Pro, CrossTower, Bequant, ACDX ve bir büyük kripto para borsasının da listelemesi duyurulacak.

STC Token Hangi Kullanım Alanlarına Sahip?

Eğer söz konusu kripto para birimini ilk defa duyuyorsanız bunun aslında sadece öğrenciler ve girişimciler için geliştirilen bir ekosistemin temelinde yer aldığını bilmekte fayda var.

STC token bu sebeple sadece alım satım odaklı bir varlıktan çok daha fazlasına sahip. STC token sayesinde öğrenciler ve girişimciler kendi tokenlerini üretip bunu kitlesel fonlama üzerinden satışa çıkartabilecek.

Bu proje, öğrencilere banka kredisi dışında aldıkları öğrenim kredisini ödeyebilmelerini sağlayacak bir yol sunmayı hedefliyor. Bankadan kredi çekmek şeffaflık, faiz ve neredeyse hiçbir güvenlik sunmaması gibi birçok soruna sahip.

Student Coin sayesinde ise kullanıcıların yapmaları gereken tek şey kendi tokenlerini oluşturmak. Bu tokenin değeri STC Token tabanlı olarak aktarılacak ve bunun devamında kullanıcılar platform üzerinden kitlesel fonlama teklifi hazırlayabilecek. İhtiyaç duyulan para da bu sayede elde edilebilir ve kullanıcılar çok rahat bir şekilde kripto para sektöründen gelir elde edip kredilerini ödeyebilir.

Yatırımcılar ise yatırım yaptıkları kripto paradan daha sonra gelir elde edebilecek. Projenin arkasındaki öğrenciler mezun olup istikrarlı bir işe girdiğinde yatırımcılar belirli oranlarda ödeme alabilecek. Bu süreç aynı zamanda girişimciler tarafından da kullanılabilecek ve yeterince kazanç elde edildiğinde geri ödeme yapılacak.

Student Coin Ekosistemindeki Diğer Ürünler ve Fırsatlar

Student Coin sadece bir kripto para biriminden ibaret değil ve aslında bu devasa bir ekosisteme sahip. Student Coin ekosistemi ise aşağıdaki unsurlardan oluşuyor.

1.Eğitim Bölümü

Bu kısımda kripto para sektörü hakkında farklı zorluk derecelerine göre hazırlanmış kurslar yer alıyor.

Diğer eğitsel kripto para platformlarının aksine Student Coin bu kursları interaktif yaptı. Bölümlerin her bir aşamasında kısa bir test bulunuyor ve bunların geçilmesi zorunlu kılınmakta. Kullanıcılar bu testi geçmeden devamındaki aşamaya ilerleyemiyor.

2. STC Cüzdan

Ekosistemin temellerinden birisi olan bu uygulama, STC token ekosistemine özel cüzdan uygulamasıdır.  Kullanıcılar kendi cüzdanlarına ulaşabilmek için kayıtlı e-posta adreslerine gönderilen özel kodu girmek zorunda ve Phemex’e ancak böyle ulaşılabiliyor. Bu da güvenliği bir kademe arttırıyor.

Buna ek olarak kullanıcılar STC Token hakkındaki bütün haberleri ve haftalık bilgileri öğrenebilir veya altı aya kadar staking yaparak %5 ila %13 arasında yıllık gelir elde edebilir.

Staking seçeneği 6 Mayıs tarihinde duyuruldu ve 24 saatten kısa sürede mevcut tokenlerin %30’u stake edildi. Bu da Launchpad üzerinden satılan 1,5 milyar STC tokenin %30’undan fazlasının stake edildiğini gösteriyor.

3. STC Terminal (Temmuz ayı itibarıyla kullanılabilecek)

Daha önce de sözü edilen STC Terminal, kullanıcıların kendi STC tabanlı tokenlerini hiçbir teknik bilgi olmadan özelleştirebilmesini ve özelliklerini değiştirebilmesini sağlıyor. Bu uygulamada seçilecek tokenlerin türleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişisel tokenler
  • Startup tokenleri
  • Kurumsal tokenler
  • DeFi tokenleri
  • NFT tokenleri

4. STC Exchange (2021’in üçüncü çeyreğinden itibaren kullanılabilecek

Adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcıların kripto para alım satım yapabileceği bu platform, ekosistemin temellerinden birisi konumunda.

STC Ekosisteminin Arkasındaki Ekip

Student Coin, 12 farklı ülkeden gelen 44 farklı ekip üyesinin yardımı ile geliştirildi ve bu katılımcıların hepsine “Cryptocurrency Encyclopedia: the comprehensive guide through the 100 most important cryptocurrencies” kitabının genç yazarı tarafından önderlik ediliyor. 

Ünlü yazarın yanı sıra takım içerisinde IBM’in eski CTO’su Karolina Marzantowicz ve Stanford Üniversitesi öğretmenlerinden Andrew Kusmierz de yer almakta.

Siz de STC ekosistemine katılmak istiyorsanız aşağıdaki linklerden projeyi inceleyebilir ve katılım yapabilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/student.coin.world/ 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/student-coin-worldwide/ 

Twitter: https://twitter.com/studentcoinorg 

Facebook: https://www.facebook.com/studentcoin.org 

Telegram: https://t.me/studentcoin 

Reddit: https://www.reddit.com/r/Studentcoin/ 

Discord: https://discord.gg/Nx65dMZcMt 

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC), Bugün Gelen Onca Kötü Habere Rağmen Tutunuyor: BTC’yi Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Kripto Para Borsalarına Gönderilen Bitcoin (BTC) Miktarı Alarm Veriyor!

İlgili Haberler