Stars Arena’da Yaşanan Güvenlik Açığı ve Etkileri

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta Avalanche tabanlı SocialFi Stars Arena’da oluşan güvenlik açığı nedeniyle milyonlarca dolarlık fonun hırsızlık kurbanı olduğu iddia ediliyor. Stars Atlas’ta yaşanan bu durum sonrasında, Stars Arena ekibi bu durumu kabul etti ve hızlı bir şekilde güvenlik açığını giderdiğini bildirdi. Ayrıca, platform kullanıcılarına bu olay sonrasında güvenliklerinin sağlandığına dair açıklama yaptı.

Stars Arena’ya göre saldırıyı gerçekleştirenler, pazarda büyümeyi hedefleyen yeni oluşumları hedef alan ve kötü niyetli kişi veya kuruluşlardı. Bundan sonra, kullanıcıların bu iddialara itiraz ettiği görüldü.

Chain araştırmacısı Emperor Osmo, bu olayı başarısız bir hack girişimi olarak değerlendirdi. Osmo’ya göre, 1 dolarlık işlem gerçekleştirmek için 5 dolarlık ücretler ödenmişti.

Stars Arena’nın pazarda tekelleşme iddiaları, SocialFi devrimini başlatan Friend.tech’i hedef haline getirdi. Hem Friend.tech hem de Stars Arena’nın konsept ve işleyiş açısından benzer olduğu görülüyor.

Stars Arena, bu olaylara rağmen Avalanche chain’de ilk sıraya yükseldi. Fakat, hakkında yaşanan FUD durumu bu yükselişi durdurdu ve DappRadar verilerine göre Stars Arena’da işlem sayısı, hacmi ve kullanıcı etkinliği son 24 saatte net bir düşüş yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoin Sherpa’dan Altcoin Piyasası ve Bitcoin İçin Öngörüler

Sonraki Haber

Kripto Paralar Neden Düşüyor? Fed Toplantısının Etkileri

İlgili Haberler