Stabilize Coin Saga, Yatırımcıya Pasif Gelir Kazandıracak Ortaklığını Açıkladı

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Saga Monetary Technologies (Saga), Dünyanın ilk global stabilize edilmiş kripto parası olan SGA’yı elinde tutanlara Celcius Network ortaklığı ile pasif gelir kazanma olanağı sunmaya başladıklarını duyurdu.

Saga bu ortaklık ile Türkiye ve dünyadaki piyasa oyuncularına mevcut piyasa türbülansının ortasında hem istikrarlı bir değer deposu hem de fonları için cazip bir getiri sağlamayı hedefliyor. Bugün itibariyle, SGA sahipleri varlıklarına %9.9’a varan faiz kazanabilir hale geldiler. Buna ek olarak, SGA sahipleri %3,45 gibi düşük bir oranla SGA’larına nakit ya da stablecoin ödünç alabilecek ve varlıklarını teminat olarak kullanabilecekler.

SGA’nın en önemli özelliği IMF’in SDR’de belirlediği fiat para sepetine endeksli bir para olması. Bu sayede yatırımcıyı fiat paraların değer kaybı ve volatilitesinden korumayı amaçlıyor. Benzer bir amacı olan Facebook’un Libra projesini piyasaya çıkmayı başaramamışken SGA pek çok önemli borsada işlem görmeye başladı. Yatırımcılar Liquid Global, Bithumb Global ve eToroX borsaları üzerinden direk SGA alabilecekleri gibi Saga websitesi‘den direk kredi kartı ve banka havalesi ile de SGA token edinebilirler.

Celsius Network aracılığıyla SGA varlıklarına faiz kazanmak isteyen Türk kullanıcılar, yukarıda belirtilen yöntemlerden biri aracılığıyla SGA satın alarak Celsius uygulamasına gönderebilir ve fonlarını Celsius’a aktardıktan sonra faiz biriktirmeye başlayabilir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Saga Monetary Technologies’in kurucusu Ido Sadeh Man; “Çalkantılı zamanlarda, insanlar büyüme olasılığını tamamen kaybetmeden bir dereceye kadar güvenliği garanti eden çözümler arıyor. SGA tokenleri sayesinde kullanıcılar merkez bankalarının yıllardır kullandığı aynı dengeleme araçlarına erişiyor ve Celsius ağı ile birleştiğinde, kullanıcılar stabilize olmuş varlıklarına da faiz kazanabiliyorlar. Celcius ekibiyle yakın çalışmayı ve güçlü bir ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky ise; “İnsanlar yıllardır istikrarlı bir para birimi ve güvenilir bir faiz geliri kaynağı arıyorlar. Celsius, bu alanda endüstri lideri Saga ile ortaklık kurdu. Bu güç birliği ile topluluklarımıza daha önce hiç var olmayan bir şey olan servetlerini korumak ve büyütmek için daha iyi bir yol sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BitMEX’ten BTC Destekli ETH/USD Vadeli İşlemleri

Sonraki Haber

367 Milyon Dolarlık BTC İşlemi 0.63 Dolara Gerçekleşti

İlgili Haberler