Square de İsim Değişikliğine Gitti: Şirket İsmi Artık Block!

İlayda Peker

Jack Dorsey‘in başında bulunduğu finansal hizmetler şirketi Square yeniden markalaşma sürecine gitti ve adını Block olarak değiştirdi. Square bu hamlesi ile birlikte Facebook’un yolundan gidiyor gibi görünüyor.

Square Artık Block

Facebook’un Ekim ayında Meta olarak yeniden markalaşması gibi, Square’in marka değişikliği de yeni şirkete diğer endüstrilerinden ayrı bir kurumsal varlık vererek, diğer girişimlere genişleme gücü sağlayacak. Bu da Square Inc, CashApp, Tidal, SpiralBTC ve onları destekleyen temel ekiplerin artık Block şemsiyesi altına gireceği anlamına geliyor.

Şirket ayrıca, bir yıl boyunca Square’i Block’a çevirmek için çalıştığını ve ismin resmi kurumsal adının bir değişikliğini temsil etmesine rağmen amacının, vizyonunun, yapısının, işleyişinin ve borsa sembolünün değişmediğini belirtti.

Şirket, Bitcoin ödeme çözümü sağlayıcısı “Square crypto”yu “SpiralBTC” olarak yeniden markalaştırmanın yanı sıra halihazırda hakimiyet için mücadele eden şirketlerle rekabeti artıracak bir hareketle yakında kendi tam teşekküllü metaverse‘ünü kuracağını da ima etti.

Öte yandan şirketin “geleceğe hazırlıklı” olarak tanımladığı Block’un logosu da, şirketlerin metaverse, hyper veya Omniverse için hazır olduklarını gösteren, ritmik bir şekilde müzikle dans eden renkli bir 3D nesneye dönüştü.

Jack Dorsey ve Kriptolar

Bu gelişme, Square’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Jack Dorsey’in Twitter CEO’luğundan istifa etmesinin hemen bir hafta sonrasında geldi. Kripto para topluluğu bu hamlenin zamanlamasının oldukça iyi olduğunu düşünüyor. Ayrıca Dorsey artık bu hamle ile birlikte hem Blockchain hem kripto para alanında daha daha aktif olabilecek.

Duyurudan birkaç saat önce MicroStrategy’den Saylor, Dorsey’in istifasının çok başarılı olacağını söylemiş ve böylece Square’e daha fazla odaklanabileceğini dile getirmişti:

Jack sektördeki en çalışkan adam ve aynı zamanda neredeyse üçüncü bir iş gibi tüm Bitcoin topluluğunda çok etkili oldu. Bence istifasının sonuçları olarak daha çok Square’e ve daha çok Bitcoin’e odaklanacak ve bence harika olacak


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Brezilya’nın En Büyük Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeledi

Sonraki Haber

Bir Front-End Saldırısı 1 Kişinin 50 Milyon Dolar Kaybetmesine Sebep Oldu!

İlgili Haberler