Spot Bitcoin ETF Onayı Ne Zaman Olacak? Uzmanlar Yeni Tahminlerde Bulundu!

Bitcoin Haber

Grayscale’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı yasal zaferin ardından Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, spot Bitcoin ETF onayına dair tahminlerini güncellediler. Analistler, 2023 yılında spot Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülme olasılığının %75 olduğunu ve 2024 sonuna kadar bu oranın %95’e çıkacağını ifade ettiler.

SEC’in BlackRock, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco, Fidelity ve Valkyrie’nin başvurularını onaylama, reddetme veya erteleme kararı için son tarihler 1 Eylül ile 4 Eylül arasında. Analistler, bu tarihlerde bir erteleme kararı alınabileceğini belirttiler. Ayrıca, SEC’in kararın yeniden görüşülmesini talep etmek için 45 günü bulunmaktadır.

The ETF Store Başkanı Nathan Geraci, SEC’in GBTC’nin ETF’ye dönüştürülmesini onaylayabileceğini, başka bir nedenle reddedebileceğini ya da mevcut vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’lerinin kapatılmasını zorlayabileceğini söyledi. Ancak, SEC’in spot ETF’leri reddetmek için onayladığı vadeli ETF’leri iptal etmesi durumunda toplu davalarla karşı karşıya kalacağı ve bu durumun SEC’i zor durumda bırakacağı belirtildi.

Son olarak, mahkeme kararı SEC’in vadeli ve spot ETF arasındaki farka dair argümanlarını reddetti. Bu durum temyize gidilmesi ihtimalini zorlaştırıyor. SEC sonunda onaylamak zorunda kalacağı ETF’ler nedeniyle BlackRock gibi şirketleri karşısına almak istemeyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yükselişi Başladı Mı? Credible Crypto’dan İlgi Çekici Tahminler

Sonraki Haber

XLM Coin Yatırımcılarına Büyük Kazanç Müjdesi: Fiyatı %350 Artabilir

İlgili Haberler