“SpaceX ve Bitcoin Gelecek İçin Çok Önemli Yatırımlar”

İlayda Peker

Hem Amerikalı hem İranlı girişim kapitalisti Shervin Pishevar SpaceX ve Bitcoin’in hem günümüz hem gelecek nesiller için en iyi yatırımlar olduğunu ifade ediyor. Uber ve Airbnb gibi devlerin ilk yatırımcılarından olan Pishevar’a göre, bunlar insanlığın geleceği için ‘iki temel sistematik’ iddia olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanlığı Mars’a Götürmek

Amerikalı teorik fizikçi ve fütürist Michio Kaku verdiği röportajlardan birinde Mars’ı yaşanabilir kılma fikrini ortaya koymuş ve böylece insanların gelecekte Mars’ta yaşayabileceğini ifade etmişti. Kaku bu amaç doğrultusunda Mars’taki buzulları eritmeyi ve yeşilliği arttırmayı önermişti.

Öte yandan SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Mars’ta bir şehir inşa etmek ve orada bir yaşam alanı kurmak için büyük bir planı olduğunu açıkladı. Ünlü girişimci bunun 20 yıla kadar sürebileceğini ifade etti.

Bunun yanında ünlü milyarder uzay yolculuğu konusunda başarılı olursa, gelecekte de adından söz ettirebilir. Bu arada SpaceX’teki özel yatırımcılar da muazzam getiri sağlamış olacak.

Musk, BTC’lerini Satmıyor

Tüm bunların yanında net değeri 37.6 milyar dolar olduğu tahmin edilen Musk, Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisi hakkında da karışık sinyaller gönderiyor.

Örneğin; Harry Potter’ın ünlü yazarı J.K. Rowling geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden Bitcoin’i anlamadığını ve bu konu hakkında yardım talep ettiğini belirttiğinde Musk Bitcoin’in geleneksel para birimlerinden daha güvenilir bir “internet parası” olduğunu ifade etmişti.

Bununla birlikte her ne kadar Musk Bitcoin’i geleneksel para birimlerine alternatif olarak görse de yalnızca 0.25 BTC’si olduğunu iddia ediyor.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Crypto.com’dan ICX Listeleme Etkinliği: %50 İndirim

Sonraki Haber

Analist: “ETH Eylül’de 490, Yıl Sonunda 790 Dolar Olacak”

İlgili Haberler