Sosyal Medya Platformu Voice Ne Zaman Başlayacak?

Sosyal Medya Platformu Voice Ne Zaman Başlayacak?

İlk olarak EOS yaratıcısı Block tarafından Haziran ayında tanıtılan sosyal medya platformu Voice.One’ın, 14 Şubat 2020’de yani Sevgililer Günü’nde beta sürümünde başlayacağını duyurdu.

Voice, beta sürümünün piyasaya çıkış tarihini 5 Aralık’ta proje tarafından yayınlanan bir blog yazısı ile ile açıkladı. Bunun yanında yapılan açıklamalarda projenin geliştirilmesi devam ederken toplumun da bu geliştirmeler konusunda bilgilendirileceği ifade edildi.

Voice ayrıca binlerce kişinin beta testine katılmak için şimdiden kaydolduğunu da yaptığı açıklamalarda dile getirdi. Firma, girişimin hala düzenleyici belirsizlikten etkilendiğini ve uygunluğu sağlamak için hala düzenleyicilerle birlikte çalıştığını ifade ediyor.

Voice’daki Yenilikler

Yapılan açıklamalara göre platform kullanıcılara, kendi token’ları şeklinde bir “devir değeri” vermeyi de planlıyor. Bunun yanında genel olarak firma kendisini, halihazırda aktif olan meslektaşlarını etkileyen problemleri, veri müzayedesi ve gizli algoritmalar yoluyla çözmeyi amaçlayan bir sosyal platform olarak sunuyor. Voice, girişimin mevcut platformları etkileyen sorunları çözeceğini şu ifadelerle dile getiriyor:

Voice’ın olması gerektiği gibi sosyal olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla platform için iyi olan sizin için de iyi olacak.

Mevcut Platformların Sorunları

Block.One’ın CTO’su Dan Larimer, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda mevcut sosyal medya platformlarının eksiklerine değinmiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

Sosyal medya bozuldu. Bizi kullanacakları şekilde tasarlanan verilerimiz ve dikkatimiz ile trilyon dolar kar olarak toplanırken, kişisel bilgilerimiz üçüncü taraflar ele geçirilmesin diye mücadele ediyoruz.

Etkinlik sırasında Larimer, platformlar ve kullanıcıları arasındaki böyle bir yanlış durumun kimlik hırsızlığına, siber zorbalığa ve ikna edici yanlış bilgilere maruz bırakmaya başladığını dile getirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.