Sosyal Medya Platformu Reddit, NFT Sektöründe Büyük Bir Adıma Hazırlanıyor

Mert Bahçe

Reddit, NFT dünyasına dahil olan sosyal medya platformlarından en yenisi oldu. Facebook, Twitter ve TikTok’un ardından en büyük sosyal platformlardan biri olan Reddit, NFT alanına giriş yaptı.

Reddit’ten Önemli Adım

Geçtiğimiz sosyal medya platform Reddit, NFT sektörüne katılarak kritik bir adıma imza attı. Reddit’in iş ilanına göre milyonlarca kullanıcının NFT oluşturması, satın alması, satması ve sahip olmasını içeren bir platform için kıdemli mühendis arıyor. Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, Ethereum ve NFT hayranı olarak biliniyor. Hatta Ohanian, MET Fashion Gala’da eşi için aldığı CryptoPunk NFT’yi broş olarak takım elbisesinin yakasına takmıştı.

Reddit platformu, Dogecoin ve benzeri hype tabanlı kripto para hayranlarının pump organizasyonları düzenlediği alan olarak sıklıkla kullanılıyor. Birçok kripto para topluluğu Reddit’te aktif olarak operasyon sürdürüyor.

NFT Sektörü Büyüyor

NFT sektörünün seviye atlaması, birçok kesimin özellikle dikkatini çekti. Sosyal medya devleri, ünlüler, girişimciler, metaverse dünyası kaşifleri ve daha birçoğu NFT trenine atladı.

Tüm bunlar ile birlikte sektörün işlem hacmi bakımından en büyük pazar yeri OpenSea, yakında önemli rakiplerle boy ölçüşecek. Sosyal medya devi Facebook, Novi cüzdanının NFT’leri destekleyeceğini bildirmişti. Ayrıca Twitter eylül ayında kullanıcıların NFT’leri resmi olarak kullanmalarına izin vemrişti. Reddit’in belirttiği üzere NFT hareket daha yeni başladı.

NFT alım satımı, işlem hacmi, yatırım kısmı bir yana insanların hayatlarına dokunmayı başarabilen projeler gün geçtikçe değer kazanıyor. NFT alanı, 2017’den bu yana var olan bir sektörken 2021 yılında popülarite kazanmaya başladı.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dava Süreci Boyunca Ripple (XRP) Nasıl Bir Dönem Geçirdi?

Sonraki Haber

Bugün 900 Milyon Shiba Inu (SHIB) Yakıldı! Fiyat Yükselişinin Arka Planı!

İlgili Haberler