Sony’nin Stratejik Yatırımı: Securitize

İlayda Peker

4 Şubat tarihli bir açıklamaya göre dijital menkul kıymetler şirketi Securitize resmi bir basın bülteninde Sony Financial Ventures‘tan stratejik bir yatırım aldığını açıkladı.

Sony’nin Yatırımı

Yapılan açıklamalarda yatırımın net tutarı belirtilmedi. Ancak Securitize son fonlama turunda Santander ve MUFG’nin liderliğinde 14 milyon dolar fon toplamıştı. Sony’nin bu stratejik adımı da bahsi geçen son fonlama turunun bir uzantısı gibi görünüyor.

Öte yandan Securitize, token piyasaya sürenler için dijital menkul kıymetler ekosisteminin geliştirilmesi yoluyla sermaye piyasalarını modernleştirmeyi ve daha kolay satın alma, yönetme ve işlemleri kolaylaştırma amacıyla faaliyet gösteren bir uyumluluk platformu ve protokol olarak karşımıza çıkıyor. Bahsi geçen menkul kıymetler özkaynak, fon hisseleri, sabit gelir ve gayrimenkul de dahil olmak üzere çeşitli varlık sınıflarını temsil edebiliyor.

Bunların yanında Securitize CEO’su Carlos Domingo‘ya göre, Sony Financial Ventures tarafından yapılan bu son yatırım, “küresel sermaye piyasalarının geleceği olan dijital menkul kıymetlere yatırım yapan ve büyüyen şirketlerin listesinde yeni bir seçenek” olarak değerlendirilebilir.

CEO’nun bahsettiği listede son yatırım turundan ilk yatırımcılara, Blockchain Capital, Coinbase Ventures ve Ripple Xpring’e katılan MUFG İnovasyon Ortakları, Nomura Holdings ve Santander InnoVentures gibi finansal devler bulunuyor.

Bunların yanında geçen yaz Securitize, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan yasal olarak işlemlerine devam etmek için bir lisans aldı. Firma daha sonra işleyen ve lisanslı bir Blockchain protokolüne sahip ilk ajans olduğunu iddia etti. O dönemde yaptığı açıklamalarda Domingo, resmi SEC kaydının potansiyel yatırımcılara rahatlık sağlayacağını dile getirmişti.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Koronavirüs Krizini Blockchain Çözebilir”

Sonraki Haber
Drep Nedir

Drep Coin Nedir?

İlgili Haberler