Sonunda Beklenen Oldu: Bitcoin (BTC) 11.000 Doların Üzerinde!

İlayda Peker

Uzun zamandır Bitcoin 11.000 doların altında seyrediyordu ve birkaç kez yapılan denemede de başarısız olmuştu. Ancak dün Square’in yeniden Bitcoin (BTC) aldığı haberlerinin ardından yükselişe geçen lider kripto para birimi bugün 11.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak şu an akıllardaki en önemli soru şu: Yükseliş trendi devam edecek mi?

Bitcoin Fiyatı

Aslında Bitcoin’deki yükseliş, doların bir zayıflık göstermesinin hemen ardından geldi. Dün başlayan artış ivmesi bugün de devam etti ve fiyat 11.100 doların üzerini gördü. Yazının yayına hazırlandığı sırada 11.062 dolardan işlem gören Bitcoin’in 11.200 dolarlık sınırı kırmasının çok önemli olduğu düşünülüyor.

Bunların yanı sıra grafiklere göre Bitcoin’in 3 gündür bir artış ivmesi sergilediği ve bu ivmenin sonucunda 11.100 doların görülmüş olması pozitif bir sinyal olarak nitelendiriliyor. Özellikle 1 haftadır 10.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin güçlü bir şekilde savunuluyor olması ve bu savunmanın sonucunda 11.000 doların üzerine çıkması önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Artış Nereye Kadar Devam Edecek?

Analistlere göre ilk olarak kırılması gereken direnç seviyesi 11.200 dolar bandında yer alıyor. Ancak burada Bitcoin boğalarının ciddi bir güç sarf etmesi gerektiği ifade ediliyor. Bununla birlikte 11.200 doların kırılmasının ardından bir sonraki güçlü direnci 11.850 dolar bandında olduğu belirtiliyor.

Eğer lider kripto para birimi BTC 11.850 dolarlık sınırı da geçebilirse 12.000 ve üzeri için önünde engel kalmayacağı düşünülüyor. Ancak yine de 11.000 doların üzerinde kalınması ve yeniden bir gerileme yaşanmaması büyük önem arz ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ekim Ayı BitMEX İçin Kabus Gibi Devam Ediyor

Sonraki Haber

Bu Gösterge Bitcoin’in Sağlıklı Olduğunun Sinyallerini Veriyor!

İlgili Haberler