Son Zamanların Popüler Token’ında Düşüş Devam Edecek Mi?

Son Zamanların Popüler Token’ında Düşüş Devam Edecek Mi?

Son zamanların popüler kripto para birimi Compound’ın (COMP) bir gecede yaşamış olduğu büyük yükselişin ardından sert bir düzeltme geldi ve bugün COMP %25 oranında geriledi. COMP, 2020 yılındaki en yüksek seviyesini 268 dolar bandında gördükten sonra grafiklere göre yüzde 25 düşüş yaşadı. Bir DeFi token’ı olan COMP, merkezsiz finans alanındaki diğer kripto paralarla birlikte göz kamaştıran bir performans sergiledi. Hala yılbaşına göre gayet iyi durumda olan token’ının düşüşünün devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

YAM Token

Bazı analistlere göre COMP’un düşüşünün arkasında yeni piyasaya sürülen ve bir DeFi token’ı olan YAM yer alıyor. Bir “yield farming” projesi olan YAM, COMP ve benzer token’ları stake etme ödülü olarak YAM adlı bir tedarik kripto varlığı sunma vaadiyle ortaya çıktı. Yam Finance’ın bu vaadi ilk etapta, DeFi kripto para birimlerinin artmasını sağladı. Compund’un yanı sıra LEND, LINK, MKR gibi DeFi token’larında da artışlar görüldü.

Bunların yanı sıra YAM’in fiyatı da ilk ortaya çıktığı anda büyük artış gördü. Ancak bu artışın bir günlük heves olduğu anlaşıldı ve bunun üzerine YAM deyim yerindeyse adeta çakıldı. Bu düşüşün ardından COMP’un da düşüş hamlesini başlatmış olabileceği ifade ediliyor.

COMP Desteği

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre Compound her ne kadar sert bir düşüş yaşamış olsa da güçlü bir destek buldu. Analistler bu noktada satın alma talebinin ağır basması durumunda fiyatın daha fazla düşüş yaşamadan artışa geçeceğini ifade ediyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre eğer düşüş trendi devam ederse sırasıyla 195 dolar, 179 dolar ve 158 dolarlık seviyelerin test edilebileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.