Son Olaylar Bitcoin’i Nereye Taşıyacak?

Son Olaylar Bitcoin’i Nereye Taşıyacak?

Kripto para bankası Galaxy Digital’in yöneticisi Mike Novogratz Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin kullanıcılarının ve yatırımcılarının, Bitcoin (BTC) ve altın grafiklerine dikkatle bakması gerektiğini ifade etti. Novogratz’a göre grafiklerde bir yükseliş fitili ateşlenirse bu durum Bitcoin’e rekor kırdılarabilir.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi bugün yakaladığı artış ivmesi ile önemli bir psikolojik seviye olan 10.000 doların üzerin çıkmayı başardı.

Bununla birlikte Bitcoin, sınırlı arzı ve diğer varlık sınıflarıyla olan düşük korelasyonu nedeniyle yatırımcılar tarafından “güvenli bir sığınak” olarak kabul ediliyor. Her e kadar pandemi sebebiyle Mart ayında hisse senetleri ile birlikte bir düşüş grafiği çizmiş olsa da özellikle son haftalarda lider kripto para birimi geleneksel piyasalardan çok daha iyi bir performans sergiliyor.

Öte yandan Novogrtaz paylaştığı başka bir tweet gönderisinde, Amerika’da patlak veren protestolara atıfta bulunarak bu durumun da Bitcoin fiyatını etkilemiş olabileceğini bildiriyor. Her ne kadar protestolar siyahi Amerikalı vatandaş George Floyd‘un orantısız güç kullanımı sonrasında hayatını kaybetmesi ile ortaya çıkmış olsa da protestoların bu kadar şiddetli olmasının arkasında Amerika’da salgınla birlikte daha da büyüyen ekonomik dengesizlikler yer alıyor olabilir.

Dolayısıyla tüm bu etkenler birleşince Bitcoin fiyatında da artışlar görülmesi aslında çok da şaşırtmadı.

Hedef 15.000 Dolar Mı?

Keiser Report adlı programın sunucusu Max Keiser, Amerika Başkanı Donald Trump’ın son hamleleri sebebiyle Bitcoin’in 15.000 dolara kadar ulaşabileceğini ifade etti. Özellikle son protestolara karşı askeri güç kullanımı yapabileceğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatının da eşzamanlı olarak yükselmesi Keiser’ın görüşlerini destekliyor olabilir.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.