Son Hack Girişimi Bitcoin Cash’in Sonunu Getirir Mi?

İlayda Peker

Büyük bir yatırımcı bir hack girişiminde 30 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash kaybettiğini iddia etti ve bunun ardından BCH yoğun spekülasyon konusu oldu.

22 Şubat’ta paylaşılan ve sonrasında silinen bir Reddit gönderisinde Dreamhost kurucusu Josh Jones olduğu düşünülen yatırımcı hacker’ın BCH ile beraber 14.4 milyon dolar değerinde 1.500 Bitcoin’i de çaldığını dile getirdi.

45 Milyon Dolarlık Hack

Yapılan açıklamalara göre hack girişimi Jones’un SIM kartının ele geçirilmesiyle gerçekleşti. Ancak şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilerde  bahsi geçen hack girişiminin bir “SIM swap” olarak adlandırılıp adlandırılamayacağı ya da fonların başka yollarla kontrol edilip edilemediği net bir şekilde belli değil.

Bunun yanında silinen gönderide Jones, BCH madencilerine işlemleri doğrulamamaları çağrısında bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

Yalnızca 3 onay vardı, herhangi bir madenci/topluluk bir şekilde yardımcı olabilirse, özel anahtarları aldım. Yardım yardım yardım…

Öte yandan olaylar hakkında yorum yapan kripto varlık fonu Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, bu olayın etkisinin Jones’un kendisinin çok ötesine geçeceği konusunda uyarılarda bulundu.

Paylaştığı tweet’lerde Wan, Jones’u akıllı telefonundan erişilebilen bir cüzdanda bu kadar büyük miktarda kripto para birimini tuttuğu için eleştirdi ve saldırıyı “gerçekten acımaszı” olarak nitelendirdi.

BCH’nin Sonu Mu Geldi?

Wan, hacker’ın çalınan fonları böldüğünü ve muhtemelen kökenlerini gizlemek ve borsalarda satılmasını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli işlemler gerçekleştirdiğini ifade etti ve şu sözleri kullandı:

RIP BCH .. Şimdi sadece çifte harcama bu zavallı adama yardım edebilir. Ne olursa olsun bu hack girişimi, Ver ve Jihan arasındaki BCH anlaşmazlıkları, tüm bunlar yavaş bir ölüme işaret edecek.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Brave, Google’ın Haksız Rekabet Yaptığını Düşünüyor

Sonraki Haber

Analistlere Göre Ethereum Almanın Tam Zamanı

İlgili Haberler