Son Düşüşlere Rağmen ETH’dan Beklenti Büyük

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) son düşüşle birlikte 180 dolar seviyesine kadar geriledi. Sonrasında küçük bir toparlanma yaşayan kripto para birimi 190 doların üzerine çıkmayı başardı.

Öte yandan son hamlesi ile 230 dolara kadar yükseldiği dönemdeki kazançlarının tamamını neredeyse tamamen silen ETH’nin Bitcoin’den (BTC) de daha kötü performans sergilediği belirtiliyor. Ancak bu düşüşlere ve negatif görünüme rağmen kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda 290 dolara kadar bir artışa geçebileceği ifade ediliyor. Bu öngörünün gerçekleşmesi için ise boğaların üstesinden gelmesi gereken birkaç etken bulunuyor.

Konsolidasyon Aşaması

Ethereum geçen hafta 200 doların altına düştükten sonra büyük ölçüde 190 dolar seviyesinde stabil kaldı. Bitcoin’in de yarılanmanın ardından düşük volatiliteli bir grafik çizdiğini göz önünde bulundurursak ETH’in daha yüksek seviyeleri görüp görmeyeceğinin BTC’nin 9.000 doları geçip geçmeyeceğine bağlı olduğunu ifade edebiliriz.

Ancak bununla birlikte bazı analistlere göre Bitcoin yarılanmanın ardından bir süre satış baskıları ile düşüş eğilimi içinde olabilir. Bu durum da genellikle olduğu gibi Ethereum’un fiyat hareketini etkileyebilir.

Bunun yanında Twitter’ın popüler analistlerinden “Jonny Moe”, Ethereum’un bir üst sınırı 192 dolar ve alt sınırı 179 dolar olan “bayrak modeline” (flag pattern) girdiğini ifade etti.

290 Dolar Mümkün Mü?

Jonny Moe’nun yanı sıra yine önemli bir analist olan Nik Patel de Ethereum için kısa vadeli görünümün oldukça korkunç olduğunu ve 150 dolara doğru bir düşüşün yaşanabileceğini ifade etti.

Buna rağmen Patel’e göre, eğer kripto para 195 doların üzerine çıkarsa ve biraz yukarı doğru ivme kazanmaya başlarsa yakında kilit bir seviye olan 228 doları test edebilir. Ayrıca burada sağlanacak bir desteğin de 290 dolara kadar ulaşacak bir ralliye imkan sağlayabileceğinin altını çiziyor.

Kaynak: NewsbtcTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Düşüş Sinyallerine Rağmen XRP’nin Kullanımı Artıyor

Sonraki Haber

Art Arda İki Gün İki Büyük Bitcoin Transferi

İlgili Haberler