Son 1 Aylık Grafiklerde Hangi Kripto Para Birimleri Hala Karda?

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde düşüş hareketleri görülürken büyük hacimli kripto paralar arasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) en az geri çekilmeleri yaşadıkları ifade edilebilir. Oransal olarak bakıldığında altcoin’lerde çok daha büyük düşüşlerin yaşandığı görülüyor.

Yükselen Kripto Paralar

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerini etkileyen belirsizlik ortamında yeşilde kalmayı başaran seçkin bir grup var. Arcane Research tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, orta büyüklükteki altcoin endekslerini oluşturan varlıklar, düşüş eğilimi yaşanırken bazı karlar elde etti.

30 günlük grafikler değerlendirildiğinde Tezos, Algorand ve Avalanche gibi kripto para birimlerinden oluşan Mid Cap Endeksi küçük karlar gösterdi. Bu token’lar 2021 yılının 3. çeyreğinde büyük bir ralli gördü ve bu haftanın düşüş eğiliminde en büyük kaybedenler arasında yer aldı, ancak aşağıda görüldüğü gibi aylık grafikte hala artıştalar.

Düşüş Yaşayan Kriptolar

Buna karşılık Bitcoin, Ethereum, Cardano, Solana, Binance Coin ve diğer büyük kripto para birimleri 30 günlük grafiklerde yaklaşık olarak %9’luk bir kayıp kaydetti. Daha küçük varlıklar ise 21 Eylül’e kadar %14’lük bir kayıpla bu dönem için en yüksek kayıpları yaşayanlar olarak kayıtlara geçti.


Total
29
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tüm Gözler Bitcoin ve Ethereum’da: BTC ve ETH Hangi Yöne Gidecek?

Sonraki Haber

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum’u Yorumladı

İlgili Haberler