Solana’nın Ticaret Hacmindeki Güçlü Hakimiyeti

Bitcoin Haber

DeFiLlama’nın son verilerine göre, Solana’nın merkezi olmayan borsalarındaki (DEX) ticaret hacmi sadece bir hafta içinde %54’lük dikkate değer bir artışla yeni zirvelere ulaştı. Solana’nın DEX platformları, toplamda 3.01 milyar dolarlık ticaret hacmini geçmekle kalmayıp, son 24 saatte BSC Chain’i de geride bıraktı.

Solana şu anda haftalık ticaret hacmi açısından üçüncü en büyük blockchain olarak sıralanıyor. 9.87 milyar dolarlık hacmiyle, Ethereum (ETH) ve Arbitrum (ARB) gibi devlerin arkasından geliyor.

Kasım ayı boyunca Solana için istikrarlı bir büyüme dönemi oldu ve Bitcoin (BTC) ve piyasadaki diğer önemli altcoinlerden daha iyi performans gösterdi. SOL, geçen ay %197’lik etkileyici bir artışla 59.75 dolara ulaşarak, önceki yıla göre %350’lik olağanüstü bir artış kaydetti.

Solana Blockchain’inin patlayıcı büyümesinin ön saflarında, %70’in üzerinde inanılmaz kazançlar kaydeden bayrak taşıyan merkezi olmayan borsa platformları Orca ve Raydium yer alıyor. Özellikle, Orca’nın altcoin fiyatı, Solana ekosistemindeki dinamik büyümeyi yansıtarak yaklaşık %20’lik etkileyici bir artış yaşadı.

Ünlü yatırımcı Cathie Wood geçen hafta Solana’nın büyüme potansiyeli hakkında iyimser görüşler belirtti ve bu, SOL’de anında %20’lik bir artışa yol açtı. VanEck’in cesur tahmini, SOL’un 2030 yılına kadar 3,211 dolarlık önemli bir kilometre taşına ulaşacağını öngörüyor. Solana’nın rekor kıran başarısı ve dinamik büyümesi, kripto para piyasasındaki olumsuz görünümü değiştirmeye devam eden yeni zirvelere ulaşan bir Blockchain’i işaret ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatındaki Dalgalanmalar ve Ripple’ın Büyük Transferi

Sonraki Haber

Bitcoin Piyasa Değeri 2025’e Kadar Dörde Katlanacak

İlgili Haberler