Solana’nın Piyasa Görünümü Alarm Veriyor: FTX Darbesi ve Düşüş Belirtileri

Bitcoin Haber

Güncel verilere göre, FTX kaynaklı gelişmeyle popüler kripto para birimi Solana’nın piyasa görünümü aşağı yönlü bir seyir izliyor. Solana için açık pozisyon sayısı büyük oranda arttı ve 11.7 milyon gibi bir seviyeye ulaştı. Ancak işlem hacmi düşüş gösterirken, tasfiyeler 3 bin 300 sözleşmeye yükseldi.

CoinMarketCap verilerine göre Solana’nın fiyatı son 24 saatte yüzde 3,96 düşerek 17,67 dolara geriledi. Solana’nın merkeziyetsiz finans (DeFi) ortamı da likidite ve işlem hacimlerinin azalmasıyla zorlanma belirtileri gösteriyor.

Fiyattaki düşüşün sebebi olarak FTX’in rezervlerinde bulunan ve Solana’nın da dahil olduğu 3.4 milyar dolarlık kripto paraları tasfiye etme kararı gösteriliyor. Bu tasfiyenin ne zaman gerçekleşeceği bilinmese de, bu durumun piyasada tedirginliğe neden olduğu belirtiliyor.

Veriler, yatırımcıların Solana’da yoğun bir şekilde açığa satışa girdiklerini, yani fiyatın düşeceğine dair bahislere girdiklerini gösteriyor. Ayrıca Solana’daki tasfiyelerdeki artış, birçok yatırımcının düşüşe yanlış yakalandıklarını ortaya koyuyor.

Son olarak, mevcut verilere göre Solana yatırımcıları ve Solana’da pozisyon açmayı düşünen yatırımcılar dikkatli olmalı ve pozisyonlarını titizlikle yönetmelidir. Solana’nın mevcut piyasa dinamikleri risklerle dolu ve düşüş göstergeleri göz ardı edilemeyecek kadar net olduğu belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Kripto Para Piyasasındaki Düşüş, DeFi Ekosisteminin Toplam TVL Miktarını 37,29 Milyar Dolara Gerilet”

Sonraki Haber

ARK Invest CEO’su Bitcoin ve Yapay Zeka’nın Benimsenmesinde Meteorik Yükseliş Bekliyor

İlgili Haberler