Solana (SOL) Büyük Güncellemeyi Duyurdu: Fiyat Artışı Bekleniyor mu?

Bitcoin Haber

2021 yılında Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülen Solana, geçtiğimiz yıl FTX çöküşünden büyük darbe almasına rağmen ayağa kalkmayı başardı. Birçok popüler projenin rakip ağlara transfer olmasına rağmen Solana’nın TVL gücü toparlanıyor. Solana’nın son büyük güncellemesi ise ilgiyi daha da artırabilir.

Altyapı sağlayıcısı Helius Labs tarafından yapılan son duyuruya göre son V1.16 güncellemesi nodeların çoğunluğu tarafından kabul edildi. Bu güncelleme, Solana’nın mevcut token işlevselliğini geliştirmek için tasarlanmış yeni bir token programı olan Confidential Transfers’ın gelmesiyle işlevselliği artırıyor. Bu özellik işlem tutarı gibi temel ayrıntıların gizlenerek işlemlerin yapılabilmesine olanak tanıyor.

Helius kurucu ortağı ve CEO’su Mert Mumtaz, bu gelişmenin çok büyük olduğunu ancak yeterince insanın farkında olmadığını belirtti. Solana Program Library (SOL) tokenlerinin bakiyelerini ve işlem tutarlarını şifrelemek için sıfır bilgi kanıtı kullanılıyor. Tam bir anonimlik getirmese de kullanıcılar için gizlilik ihtiyacı bu sayede karşılanıyor.

Bu güncelleme ile doğrulayıcılar için RAM kullanımı donanım gereksinimlerini önemli ölçüde düşürüyor. Staking hizmet sağlayıcısı Luganodes’un büyüme lideri Yanshu Yadav, v1.16 sürümünden bu yana RAM kullanımının 120gb’dan 39gb’a düştüğünü söyledi.

Son olarak, SOL Coin’in yükselişin devamı için 21,83 dolar üstü kapanışlar devam etmeli. Bu hafta 24,70 dolar direnci bir türlü aşılamadı. BTC fiyatındaki pozitiflik devam ederse 27 ve 32 dolar dirençleri tekrar test edilebilir. Düşüş trendinin tersine dönmesi için SOL Coin fiyatının 32 doları aşması gerekecek. Bunun ardından 38 ve 47 dolara ralli uzayabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong’da Stablecoin Ticaretine İzin Verilmiyor

Sonraki Haber

Ekim Ayında Shiba Inu Altcoin’in Hareketleri ve Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler