Solana Ortaklığının Duyurulmasıyla Basic Attention Token (BAT) Yukarı Sıçradı

Mert Bahçe

Basic Attention Token (BAT), son 24 saat içerisinde büyük kazançlar elde etti. Coingecko verilerine göre BAT %38’in üzerinde artışla 1.36 dolara dokundu. Fiyat artışı Brave’in Solana ile ortaklığına ilişkin haberlerin akabinde geldi.

Solana Ortaklığı Ses Getirdi

Solana Breakpoint Konferansı sırasında Brave tarayıcısı ve BAT token CEO’su Brendan Eich, tarayıcının Solana blok zinciri tarafından sunulan cüzdan özelliklerini Brave’in Web3 masaüstü ve mobil tarayıcılarına entegre etmek için Solana Labs ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Bununla birlikte Eich, entegrasyonun 2022’nin ilk yarısında gerçekleşeceğini ve Solana ekosistemi için Brave tarayıcısında aylık 42 milyon kullanıma destek sunacağını kaydetti. Bu girişimle Brave, zincirler arası uyumluluk ve Solana yerel dApp’leri için bu alana dahil olacak.. Başarılı CEO, söz konusu anlaşma için şunları kaydetti:

Giderek daha fazla kullanıcı ve geliştirici merkezsiz Web’e hızlı ve uygun fiyatı erişimi için araçlara ihtiyaç duyuyor. Bu entegrasyon ile birlikte kripto kullanıcları uygulamalar ve token’lara daha kolay şekilde erişebilecek.

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, gelişmeden söz ederek birçok kişi Web3’e mobil üzerinden erişeceğini belirtti. Bu nednele tarayıcılarla entegrasyon, dApp’lerin en iyi web deneyimlerini oluşturmasını sağlamak adına kritik bir öneme sahip. Yakovenko’ya göre Brave’in tüm sürümlerinde Solana cüzdan desteğini duyurması birçok kullanıcıyı Solana’ya dahil etmek için önemli bir adımdır.

Solana Desteği

Bunun yanı sıra ortaklık sayesinde Solana, BAT 2.0’ın gerçekleştirilmesinde önemli bir nokta olan Themis protokolü operasyonlarında Brave’i destekleyecek. BAT token, bu gelişmelerin ardından önemli bir sıçrama kaydetti. Duyuruda ayrıca Solana’nın bu ortaklık aracılığıla geliştiricileri BAT token için artan kullanım durumlarını temsil eden Solana ağında oluşturulan dApp’ler için BAT token teşvik desteği vereceği belirtildi.

Tüm bu haberlerin ötesinde BAT token, 0.98 dolardan 1.36 dolara kadar yükseldi. BAT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.20 dolar üzerindeki seyrini sürdürüyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

El Salvador’dan Sonra Bitcoin (BTC)’i Kabul Edecek İkinci Ülke Bu Olabilir!

Sonraki Haber

Uzman Analist Açıkladı: Bu 2 Altcoin Çok Büyük Artış Yaşayabilir!