Solana Kripto Para Birimi: Değer Kaybı Sürecek mi?

Bitcoin Haber

Solana, işlem sayısında tüm rakiplerini deviren bir akıllı sözleşme platformudur. Ancak kripto para birimlerinin değerlemeleri gelecekteki beklentilere bağlıdır ve bu nedenle Solana’nın değeri de hızla düşmüştür. FTX tasfiye haberlerinin ardından Solana’nın (SOL) sosyal hacmi artmaya başladı. Vadeli işlemler tarafından SOL Coin’e ilgi artmış ve açık faiz, artan short pozisyonların sonucunda 30 milyon dolar yükselmiştir.

Bununla birlikte, iflas eden bir şirketin varlıklarının çoğu 2025-2028 dönemine kadar kilitli kalacak. Ancak SOL Coin, devam eden ilgisizlik ve genel piyasa hacim düşüklüğü nedeniyle on milyonlarca dolarlık satıştan bile etkilenecektir. Yatırımcıların fiyattaki ani hareketlere hazırlıklı olması gerekebilir.

SOL Coin’in fiyatı yazı hazırlandığı sırada 19,12 dolar idi ve 17,37 dolardan dönen fiyat tekrar 19 dolara çıktı. Bu durum, genel piyasa hissiyatındaki toparlanmanın bir sonucudur. Ancak BTC‘nin 26.700 dolar bölgesinde olması, piyasa genelinde dirençlerin güçlenmesine neden olmaktadır.

Eğer SOL Coin fiyatı 19 dolar üzerinde kalmaya devam ederse, 14 Temmuz’da başlayan düşüş hareketi sona erebilir. Ardından V tipi toparlanmayla yeniden 30 doları hedeflemesi gerekir. Ancak, bunun gerçekleşmesi için FTX satışlarının OTC üzerinden gerçekleşmesi ve mevcut piyasa fiyatına yakın bir rakamın belirlenmesi gerekmektedir.

Yükseliş senaryosunda 20,5, 22 ve 25,4 dolar bölgeleri görülebilir. Ardından, aylardır aşılamayan 27 dolar direncinin güçlü biçimde aşılması gerekir. Tersi senaryoda ise 14,2 ve 12,8 dolar destekleri bulunmaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC ve Ripple Davasında Son Gelişmeler: Şirketin Faaliyet Alanları Genişliyor

Sonraki Haber

OKX Borsası, Kripto Para Birimi OKB için 255 Milyon Dolarlık Rekor Yakım Gerçekleştirdi

İlgili Haberler