Solana Ekosisteminin En Büyük DeFi Platformu, Kullanıcı Erişimini Kısıtlayacak

Bitcoin Haber

Kripto para birimi altcoinlerin cesaret verici yükselişi devam ederken, Solana ekosisteminin en büyük DeFi platformu olan Marinade Finance, Birleşik Krallık’taki düzenleyici FCA’nın alınan önlemler sebebiyle bölgedeki kullanıcılar için erişimi kısıtlama kararı aldı. Marinade Finance, Solana ekosistemindeki en büyük DeFi platformu olup, toplam değeri 248 milyon doları buluyor. Bu durum, Solana ekosisteminin toplam değerinin yüzde 70’ini oluşturuyor.

Birleşik Krallık’ta kripto hizmetleri sunan birçok kuruluş da benzer adımlar atmış durumda. Orca Finance, Bybit, Paypal gibi kuruluşlar kripto hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. Binance borsası da yeni kullanıcı kabul etmeyeceğini açıkladı ve reklam düzenlemesine uyum sürecinde olası yaptırımlardan kaçınmak için bu adımı attı.

Merkezi olmayan finans platformları, bölgesel kısıtlamalar getirme kararı alarak yeni bir dönemin başladığını gösteriyor. Birçok DeFi protokolü, tam anlamıyla merkezsiz olmadıkları için dava riskinden endişe ediyor. Yakın gelecekte, DeFi alanındaki anonimliğin kaldırılması için de adımlar atılabilir. ABD Temsilciler Meclisi, DeFi platformlarının internet sitelerini kullananlar için KYC şartı önerdi.

Kripto dünyasındaki düzenleyici belirsizlik, merkezi borsaları etkilerken, DeFi dünyasında da kendini hissettiriyor. Bu nedenle, yatırımcıların uzun vadeli DeFi yatırımları konusunda her ihtimali ele alması gerekiyor. Marinade (MNDE) fiyatı güne yüzde 1 düşüşle devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Zirveye Yürürken Altcoin’ler Para Basıyor

Sonraki Haber

Tayland Hükümeti’nin Kripto Para Cüzdan Projesi Ertelendi

İlgili Haberler