Solana Coin (SOL) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Haber

Solana (SOL), Intel, Dropbox ve Qualcomm’dan eski mühendisler tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. Tek ağa odaklı bir Proof-of-Stake konsensüs modelini benimseyen SOL Coin, bu alanda öncü olarak kabul edilir. Solana Coin’in ana hedefinin, merkezsizlikten veya güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilirlik olduğu bilinmektedir.

Solana Coin’in ölçeklenebilirlik çözümü, merkezi olmayan bir saat olarak da bilinen Proof-of-History üzerine kuruludur. Bu konsensüs modeli, güvenilir tek bir kaynak olmadan dağıtık ağlardaki zaman sorununu çözme konusunda bilinir. Ağdaki doğrulayıcılar (validatorlar) her SHA256 işlemi için zaman damgaları oluşturmalıdır, bu da ağ boyunca zaman damgalarının yayılmasını önler.

Ağdaki her işlem için bir zaman damgası oluşturulur fakat bunların hepsi ağ üzerinde yayınlanmaz, bu da önemli bir yükü azaltır. Böylece SOL, bu ağın yerel kripto parası olarak ortaya çıkar.

Bu makalenin yazıldığı sırada SOL Coin, yaklaşık 85 milyon dolarlık toplam piyasa değeri ile en büyük 108. kripto para birimi olarak sıralanmaktadır.

SOL Coin satın almak için Binance borsasını kullanmak yeterlidir. Binance, kullanıcılara sunduğu likidite ve güvenlik nedeniyle yatırımcıların tercih ettiği en popüler platform olarak öne çıkmaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Teknik Analizi: Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

Avalanche’ın AVAX Tokeni Ethereum Rakipleri Arasında Öne Çıkıyor

İlgili Haberler