SOL Fiyatı Hareket Etmeye Hazır Görünüyor, Ancak Hangi Yöne Doğru?

Bitcoin Haber

Solana (SOL) fiyatı, 20$’lık yatay destek seviyesinin üzerinde tutunamazsa çöküş riski taşıyor, ancak uzun vadeli bir direnç çizgisinden çıkarsa hızlanabilir.

Solana Fiyat Tahmini

SOL, Anatoly Yakovenko tarafından yaratılan Solana blok zincirinin yerel tokenıdır. SOL token fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,90$’a ulaştığından bu yana düştü. Düşüşün eğimi, Mart 2023’te fiyatı daha yakın zamanda reddeden azalan bir direnç çizgisi ile ölçülür. Fiyat, çizgiden kopma sürecinde.

Direnç çizgisinin yanı sıra SOL, uzun vadeli 27 $ direnç alanının altında da işlem görüyor. Bu alan, 27,12$’lık yılın en yüksek seviyesi sırasında onaylandı.

Son olarak, haftalık RSI 50’nin altında işlem görüyor ve düşüyor. Bu, uzun vadeli eğilimin düşüş yönünde olduğunu gösteren bir düşüş işareti olarak kabul edilir. Bir arıza meydana gelirse, bir sonraki en yakın destek alanı 12,70 $ olacaktır.

Günlük zaman dilimindeki teknik analiz, Nisan ayı için karışık bir Solana fiyat tahmini sunuyor. SOL fiyatı 20 $ yatay destek alanının üzerindeyken, daha düşük yüksekler oluştururken üçüncü kez düştü. Bu bir zayıflık işareti olarak kabul edilir ve bir çöküşe yol açabilir.

SOL Analizi

Daha önce SOL fiyatı kısa vadeli yükselen paralel bir kanaldan aşağı kırılmıştı. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerdiğinden, eğilim muhtemelen düşüş eğilimindedir.

Ancak, fiyat dün yukarı yönlü bir hareket başlattı ve kırılmadan bu yana ilk yüksek düşük seviyeyi oluşturdu. Ek olarak, günlük RSI 50’nin üzerine çıktı.

Eğer 20 Şubat’tan bu yana hareket A-B-C düzeltici bir yapıdaysa, SOL fiyatı 12,13$-12,86$’a doğru düşebilir. Hedef, 0,786 Fib geri çekilme destek seviyesi kullanılarak ve A:C dalgalarına 1:1 oranı verilerek bulunur. Bu bölge aynı zamanda uzun vadeli 12,70 dolarlık destek alanıyla çakıştığından, muhtemelen dip olarak hareket edecektir.

Öte yandan, 23,92$’lık yüksek b dalgasının üzerine çıkılması trendin yükseliş eğiliminde olduğunu ve 27$’a doğru bir artış beklendiğini gösterecektir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk’ın Tweeti XRP Topluluğunun Dikkatini Çekti, İşte Attığı Tweet

Sonraki Haber

ADA Yükseldi, Cardano Artık Daha Güvenilir Mi?

İlgili Haberler