Socios, İtalya Liginin Köklü Ekiplerinden Bologna FC İle Anlaştı

Mert Bahçe

Blockchain platformu Socios, Serie A ekiplerinden Bologna FC ile anlaştı. Bologna FC, İtalya Serie A’nın en köklü kulüplerinden biri olarak biliniyor. Son dönemde planlı ve başarılı seçimleriyle yükselen bir takım oluşturan Bologna, zorlu rakiplerine karşı lig sıralamasına sekizinci konumda yer alıyor.

Socios, Bologna ile Anlaşma Sağladı

Socios, dünyanın dört bir yanından futbol takımları ile anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Bologna FC ile anlaşma imzaladığını duyuran Socios ekibi, Serie A’da Inter, Milan, Juventus ve Roma’dan sonra beşinci İtalyan ekibini kadrosuna kattı.

Bu anlaşma ile birlikte Bologna takım taraftarları, özel etkinliklere katılım hakkı, kulüple ilgili anketlerde oy hakkı, VIP deneyimler ve kulübe destek olma gibi birçok imkana kavuşacak. Bologna fanları, Socios ile bir taraftardan daha fazlası olma mentalitesini takımına yansıtacak.

Socios ekosistemi, dünyanın dört bir yanındaki farklı spor organizasyonlarına genişliyor. Futbol, basketbol, e-spor, tenis gibi alanlarda varlığını kanıtlayan Socios, önümüzdeki dönemdeki planlarını açıkladı. Socios CEO’su Alexander Dreyfus, Fan Token Offering (FTO) gerçekleştirilen token’ların bir hafta içerisinde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

FTO Operasyonları

Spor organizasyonlarının seyirci kabulü ile başlayan heyecan, Socios’un hedeflediği odak noktası olarak göze çarpıyor. Bir taraftardan daha fazlası parolasıyla yola çıkan Socios, ekosisteme FTO argümanını kazandırdı. Fan token’lar 2021 yılının bir başka ilgi çekici gelişmesi olurken ülkemizde de yoğun ilgi görüyor.

İlk olarak fan token adımı atan Türk takımı Galatasaray olmuştu. Ardından Trabzonspor, Fenerbahçe, Alanyaspor, Başakşehir, Göztepe gibi ekipler fan token çıkartarak ekosisteme dahil oldular.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Facebook Engellerden Kurtulamıyor: Novi Cüzdan Gün Yüzü Görebilecek Mi?

Sonraki Haber

İkincil Dünyanın İlk Bölümü: Metaverse Thailand

İlgili Haberler