Şirketlerin Toplam Bitcoin Yatırımı Çok Yüksek Seviyeler Ulaştı!

İlayda Peker

Kripto paralara olan kurumsal ilgi günden güne artıyor. Ortaya çıkan son verilere göre şirketlerin toplam Bitcoin yatırımları 10 milyar dolara ulaşmış durumda. Yapılan açıklamalara göre bu şirketler arasında MicroStrategy yarım milyar dolarlık BTC ile ilk sırada yer alırken onu varlık yönetimi firması Galaxy Digital Holdings izliyor. Galaxy Digital’den sonra ise 50 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı ile Square üçüncü sırada yer alıyor.

Büyük Şirketlerin Bitcoin Yatırımı

Bitcoin ortaya çıktığından bu yana kurumsal ilginin çok önemli olduğu ifade ediliyor. Özellikle 2020 yılı olmak üzere son yıllarda kurumsal ilginin artıyor olması Bitcoin’e olan güvenin de günden güne yükseldiği anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin yatırımları konusunda üst sıralarda yer alan Mode Global Holdings konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu hareket, Mode’un yatırımcıların varlıklarını para biriminin değerinin düşmesine karşı koruma konusundaki uzun vadeli hedefinin bir parçası. İngiltere faiz oranlarının% 0,1 gibi rekor bir düşük seviyeye ulaşmasıyla, Mode aynı zamanda yakın zamandaki fon yaratımından elde edilen getirilerin değerini en üst düzeye çıkarmak için düşük faizli para piyasası araçlarından uzaklaşmaya çalışıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin Yatırımı

Bitcoin, özellikle dolar ile olan ters korelasyonu sebebiyle son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çekiyor. Çünkü özellikle koronavirüs sonrasında alınan önlemler sebebiyle doların değerinde düşüşler görüldü ve insanlar yatırımlarını koruyabilecekleri farklı varlıklara yönelmeye başladı.

Bu kapsamda Altın ve Bitcoin fiyatlarında çeşitli artışlar görüldü ama son birkaç gündür Bitcoin’in topladığı gücü fiyatlara yansıttığını ve yarılanma sonrasında beklenen rallinin başlamış olabileceğini görüyoruz.


Total
44
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PayPal’ın Bir Sonraki Adımı “PayPal Token” Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Sıkı Tutunun: Bitcoin (BTC) Bir Süre 12.000 $’ın Altını Göremeyebilir!

İlgili Haberler