SingSing, SuperFan’ın Gücünü Müzik NFT’leriyle Buluşturacak Yeni NFT Pazarını Duyurdu

İlayda Peker

SüperFan’ları en sevdikleri şarkıcılarla buluşturan topluluk odaklı bir platform olan SingSing, müzik NFT’lerini başlattı. Platform, müzik endüstrisinde devrim yaratamayı ve merkezsiz ve hayranlar için daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Açıklamalara göre Singsing NFT’ler, sanatçılar ve hayranlar için doğrudan bir etkileşim biçiminin yanı sıra bir değişim aracı haline gelecek.

BPI/ERA 2020 raporuna göre, SüperFan’lar şarkıcıların fandom nüfusunun yalnızca %10’undan fazlasını oluştursa da, harcamaları toplam müzik gelirinin %34’üne kadar katkıda bulunuyor. Açıklamalara göre SüperFan’lar, çok az kişinin dikkat ettiği büyük bir güce sahip. NFT’ler ile mükemmel uyum sağlarlar ve bu pazarın vazgeçilmez bir faktörü haline gelecekleri düşünülüyor. Reuters tarafından açıklandığı gibi DappRadar’dan alıntılanan NFT pazar verileri, 2021’de yıllık %4000’lik muazzam bir büyüme göstererek 25 milyar USD’yi aştı. Dikkat çekici bir şekilde, SingSing’in hedef segmentleri olan NFT Avatar ve NFT Collectibles, bu toplam hacmin %70’ini oluşturuyor.

SingSing ile ortak olan ilk rapçilerden biri Lil’ Knight, “Bunu, şarkıcıların daha fazla gelir akışı elde etmelerine yardımcı olacak, yeni internet olabilecek büyük ve yeni bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

SuperPass NFT: SuperFan Pasaportu

SingSing, çeşitli SuperFan ve şarkıcı topluluklarına hizmet etmek için bir blok zinciri platformu oluşturarak etkileşimler, ödüller ve kazançlar için yeni fırsatlar yaratıyor.

Anahtar ürün, SingSing dünyasına girmek için güçlü pasaport olan SuperPass NFT’dir. Bu SuperPass ile SuperFanlar, özel ayrıcalıklarla özel VIP alanlarına erişebilir: Özel sohbet odaları, özel canlı şovlar, özel içerikler, özel ürünler, VIP biletleri veya ödüller kazanmak için sık sık şarkı söyleme yarışmalarına katılabilirler. Superpass sahipleri ayrıca staking, oylama, NFT ve token airdropları, şanslı çekilişller dahil olmak üzere platform tarafından sunulan diğer birçok avantajdan da yararlanabilirler.

Ayrıca açıklamalara göre, SüperFan’lar platformda diğer müzik NFT türlerini satın alabilir ve takas edebilir: Investment NFT, Content NFT, Experience NFT.

Öte yandan SingSing platformundaki her NFT, şarkıcılar tarafından doğrulanıyor ve birlikte yayınlanıyor. Güney Doğu Asya’da 30 milyondan fazla takipçisi olan 33 büyük isim, SingSing’e kaydoldu. Efsanevi şarkıcılar Nhu Quynh, Tuan Hung, rapçiler LK, Bray, DatManiac, Seachains, Phao, Hieuhuhai, ünlü şarkıcılar Ngoc Khue, Khanh Linh öncülerden bazıları.

20 Yıllık Deneyime Sahip Ödüllü Ekip

Yapılan açıklamalara göre SingSing’in kurucuları yaklaşık 20 yıldır bir ekip halinde çalışıyorlar. Birlikte Vietnam’daki ilk ve en büyük çevrimiçi müzik girişimi olan Nhacso.net, 1 milyondan fazla kullanıcısıyla en büyük flört topluluğu olan NOI.vn dahil olmak üzere milyonlarca kullanıcılı bir dizi gelişen teknoloji, topluluk ve müzik startup’ı kurdular. Ayrıca 1.400.000 kullanıcı tabanıyla lider bir çevrimiçi karaoke ağı olan Okara’yı kurdular ve her yıl sürekli olarak 500.000 yeni üye ekliyorlar. Bunların hepsinin SingSing’e entegre edileceği ifade ediliyor.

Ayrıca kurucuların ödüllü kişiler olduğu da ifade ediliyor. Asya-Pasifik ICT (APICTA) ödülünde şampiyon kupası ile geçmişte kendilerini kanıtladılar ve son olarak SingSing ile 2021’de Community-2-Blockchain Hackathon Vietnam’da şampiyon kupasını kazandılar.

Ayrıca SingSing, HUB Global, TomoChain, Kyber Ventures ve Funverse dahil olmak üzere blockchain dünyasının önde gelen yatırımcıları tarafından destekleniyor.

SING Token

SingSing‘in, SingSing token (SING) adlı yerel bir token’ı var. SING, oylama, yetiştirme, NFT ticareti, sıralama geliştirme, yönetim ve ödüller için staking dahil olmak üzere bir dizi amaç için kullanılacak. Kullanıcıların daha yüksek topluluk bölgelerine ve şarkı yarışmalarına girmek için SING’e ihtiyacı olacak.

Kullanıcılar SingSing platformundaki görevleri tamamlayarak veya şarkı yarışmalarını kazanarak SING ve NFT kazanabilirler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Piyasaya Meydan Okuyor: İşte Yükselişin Arkasındaki Neden!

Sonraki Haber

Shiba Inu Burning Portalı Ne Zaman Kullanıcı İle Buluşacak?

İlgili Haberler