Singapur Vatandaşları Binance Kullanamayacak!

Fatih Uçar

Binance artık Singapur’daki kullanıcılar için alım satım ve para yatırmayı desteklemeyecek. Bugün yapılan duyuruya göre Singapur vatandaşları itibari para yatıramayacak. Aynı zamanda borsa hesaplarında parası olan kullanıcılar da ticaret yapamayacak. Binance kullanıcılarından bakiyelerini çekmelerini istedi. Singapurlu düzenleyiciler bir süredir Binance üzerinde ciddi baskı kuruyordu ve böyle bir adımın atılması uzun süredir bekleniyordu.

Binance, Singapur’dan Şimdilik Çekiliyor

Binance hacim bakımından dünyanın en büyük borsası ve halen çok fazla yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Ancak Singapurlu düzenleyicilere uyum taahhüdünün bir parçası olarak bu adımı atmak zorunda kaldı. Hali hazırda yerel düzenleyicilerle görüşmesini devam ettiren Binance şimdilik tüm kullanıcılardan varlıklarını çekmesini istiyor. Singapurlu kripto para yatırımcıları ikinci bir karara kadar Binance üzerinden kripto paralarla ilgili hizmetler alamayacak.

Ülkede yeniden faaliyete geçmek isteyen Binance mantıklı bir adım atıyor. Eğer direterek hizmet vermeye devam etseydi bunun daha yıkıcı sonuçları olabilirdi. Mevcut kararın bölgedeki hizmetlerini ilerlerde artırabilmek için Binance’a yarar sağlayıp sağlamayacağını zamanla göreceğiz.

Yakın zamanda Binance, Singapur doları (SGD) cinsinden işlem çiftlerini kaldırmış ve SDG ile internet sitesi üzerinden para yatırılmasını engellemişti. Google Play ve App Store üzerinden Singapur kullanıcıları borsanın mobil uygulamasına da erişemiyor.

Binance ve Düzenleyici Sorunlar

CZ daha önce regülasyonlarla alakalı proaktif adımlar atacağını duyurmuştu. Şimdiye kadar son derece agresif bir büyüme politikası izleyen borsa dünya genelinde çok fazla kullanıcıya ulaştı. Bu yıl ise birçok ülke dünyanın en büyük borsasına kılıçlarını çekti. Yerel düzenleyicilerden izin almadan hizmet verdiği için birçok ülkenin öfkesine maruz kalan Binance artık oyunu kurallarına göre oynayacak.

Birçok ülke için yerel borsalar ve iletişim ofisleri açmayı planlayan Binance hali hazırda ülkemizde de yerel bir marka çatısı altında hizmet veriyor. Dileyen kullanıcılar Binance TR üzerinden de işlem gerçekleştirebiliyor. Ülke bazlı açılan şirket ve ofislerle alakalı tek sorun ise bunların göstermelik olup olmadığıdır. Türkiye’deki ana akım medyaya düşen haberlere bakılırsa Binance paylaşımlı ofis kullanıyor ve bu yerlerde eleman bulundurmuyor. Bu konu ilerleyen dönemde daha büyük bir FUD’a sebep olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2021 Yılı Bitcoin İçin Çok Önemli: Hangi Gelişmelere Şahit Olduk?

Sonraki Haber

Borsalar Kullanıcı Kayıtlarını Siliyor, Platformlara Erişilemiyor: Çin Baskısı Devam Ediyor

İlgili Haberler