Singapur Para Otoritesi, Three Arrows Capital’in Kurucu Ortaklarına Ticaret Yasağı Getirdi

Bitcoin Haber

Singapur Para Otoritesi (MAS), iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortakları Zhu Su ve Kyle Davies’in yasaları ihlal ettiklerini bildirdi ve ikilinin ülkedeki düzenlenmiş ticari faaliyetlere katılımını yasakladı. MAS’ın kararı, Su ve Davies’in Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası ile Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler (Lisanslama ve İş Yürütme) Yönetmeliklerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 9 yıl süreyle ticari faaliyetlere katılmalarını engelliyor.

13 Eylül 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe giren bu karar, Zhu ve Davies’in ülkedeki düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmaları ve sermaye piyasası hizmetleri şirketinin yönetiminde yer almalarını, yönetici olarak hareket etmelerini veya önemli bir hissedarı olmalarını yasaklıyor. Three Arrows Capital, kripto para piyasasındaki en büyük hedge fonlarından biri olup, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından mali zorluklar yaşamış ve iflas başvurusunda bulunmuştur.

Ayrıca, MAS, 3AC’ye karşı daha fazla soruşturma yürütüyor. Bu soruşturmalar, Haziran 2022’de düzenleyici kuruma verilen yanlış bilgiler ve Ağustos 2020 ile Ocak 2022 arasında ek kural ihlallerini içeriyor. Bu ihlaller arasında, portföy yöneticisi olarak atanan Cheong Jun Yoong Arthur’un atanması hakkında MAS’a zamanında bildirimde bulunulmaması ve kripto para ve diğer dijital varlık yatırımlarıyla ilişkili riskleri belirlemek, izlemek ve ele almak için bir risk yönetimi çerçevesine sahip olunmaması yer alıyor.

MAS Genel Müdür Yardımcısı Loo Siew Yee, fon yöneticilerinin üst yönetiminin, yatırımcıların çıkarlarını korumak için güçlü risk yönetimi tedbirleri uygulaması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Zhu ve Davies’in MAS’ın düzenleyici gerekliliklerini açıkça göz ardı ettiklerini ve yöneticilerinin görevlerini ihmal ettiklerini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink (LINK) Geliştirme Faaliyetleri ve Fiyat Analizi: CCIP Lansmanının Ardından Artış Gözlendi

Sonraki Haber

Bitcoin Net Alıcı Hacmi Pozitife Döndü: Yükseliş Sinyali mi?

İlgili Haberler