Singapur Kısa Süreliğine Bazı Kripto Şirketlerine Muafiyet Verdi

İlayda Peker

Ripple, Coinbase ve Binance dahil olmak üzere bir dizi kripto firmasına Singapur’da sınırlı bir süre için lisans alma konusunda muafiyet verildi. Singapur Para Otoritesi (MAS) Çarşamba günü yaptığı açıklamalarda, Ripple Labs Singapore, Coinbase Singapore, Binance Asia Services ve diğerlerinin muafiyetler altında özel ödeme hizmetleri verebileceğini dile getirdi.

Muafiyetler

Yapılan açıklamalara göre, her üç firma da 28 Temmuz 2020’ye kadar dijital ödeme token hizmetleri sağlayabilecek. Bu muafiyetlerin belirtilen tarihte kesin olarak sona ereceği ve şirketlerin yeniden lisans süresine gireceği ifade edildi.

Öte yandan BitGo Singapur ve Gemini Trust Company gibi diğer firmalar da 28 Ocak 2021 tarihine kadar hesap hizmetleri, yurtiçi para transferi hizmeti ve sınır ötesi para transferi hizmetlerini lisanssız olarak sağlayabilecek.

Bununla beraber konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Bu varlıkların Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında belirli ödeme hizmetlerini sağlamak için lisanslanmadığını, ancak belirli ödeme hizmetlerini sunmaya devam etmelerine izin verildiğini lütfen unutmayın.” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca açıklamaları yapan etkili, “İstisna belirtilen süreden sonra sona erecek.” açıklamasının da altını çizdi.

Muafiyet tanınan diğer önemli kripto firmaları arasında ise LedgerX, OKCoin, DRW, Cumberland, GSR ve Pundi X’in Singapur kuruluşları bulunuyor.

Tüm bunlarla beraber Singapur’un Ödeme Hizmetleri Yasası bu yılın başlarında yürürlüğe girdi. O sırada MAS, kripto para birimlerinin işlemlerinin anonim ve sınırsız doğası nedeniyle “önemli” kara para aklama riskleri taşıdığına inandığını dile getirdi. Bu nedenle, tüm kripto işletmelerinin ülkede faaliyet göstermek üzere lisanslanması gerektiği ifade edildi.

Kaynak: The Block


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Artık Herkes Bitcoin’in Başarılı Olmasını İstiyor!

Sonraki Haber

XRP’de Düşüş Tahmin Edenler Haklı Mı Çıkacak?

İlgili Haberler