Silvergate, Kripto Borsalarına Para Taşımak İçin Kullanılan SEN’i Kapattı

Bitcoin Haber

Bu hafta işine devam edebileceği konusunda bir açıklama paylaşan Silvergate Bank, kurumların kripto borsalarına para taşımak için kullandığı SEN platformunu durdurdu.

Silvergate Hamlesi

Şirket Cuma günü web sitesinde yaptığı açıklamada, “Silvergate Bank, Silvergate Exchange Network‘ü (SEN) durdurmak için derhal geçerli olmak üzere risk temelli bir karar aldı” dedi. Açıklamaların devamında ise “Mevduatla ilgili diğer tüm hizmetler faaliyetlerine devam etmektedir.” sözleri kullanıldı.

Ayrıca bankanın bir sözcüsü de kripto sektöründeki şirketlere benzer bir mesaj gönderdi. Bahsi geçen kişi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ne yazık ki şu anda paylaşacak ek bir bilgimiz yok” ifadelerine yer verdi.

SEN Neden Önemli?

SEN, bankanın müşterilerinin gece ve hafta sonları da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda birbirleri arasında işlem yapmak için kullanabilecekleri 7 gün 24 saat anlık bir ödeme hizmeti olarak tanımlanabilir. Banka, Binance US, Kraken, Gemini ve ErisX (ikincisinin Cboe tarafından satın alınmasından önce) dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto firmasını hizmet için müşterileri olarak saydı.

Silvergate, Çarşamba günü denetçilerinden gelen sorular nedeniyle yıllık raporunun sunulmasını geciktireceğini açıklamasının ardından zorlu bir hafta geçirdi. Aynı bildirimde banka, banka düzenleyicileri ve ABD Adalet Bakanlığı’nın soruşturmalarıyla karşı karşıya olduğunu kabul etti ve önümüzdeki yıl boyunca “devam eden bir endişe” olma yeteneğinin şüpheli olabileceğini söyledi.

Bir dizi önde gelen kripto müşterisi ertesi gün bankayı terk etti ve hisse senedi fiyatı Cuma günü bir miktar istikrar kazanmadan önce yaklaşık %60 düştü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddia: Kripto Piyasası Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa Döngüsüne Hazır

Sonraki Haber

Kripto Platformu Uphold XRP Desteğini Yeniden Onayladı

İlgili Haberler