Sıcak Gelişme: ABD SEC, ProShares Bitcoin ETF’ini Onayladı

Mert Bahçe

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, varlık yöneticisi ProShare Capital Management’ın Bitcoin ETF başvurusunu onayladı. Kripto para piyasası katılımcıları, ABD SEC’in ProShares Bitcoin ETF’ini onaylamasının ardından heyecanlı dakikalara tanık oluyor.

Beklenen Bitcoin ETF Onayı Geldi

Kripto para endüstrisinin beklediği haber bu gece itibarıyla medya kanallarına düştü. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ProShares Bitcoin ETF’ini resmen onayladı. SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce düzenleyicinin 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında dolaylı yoldan Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylamaya yatkın olduğunu belirtmişti.

ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’sinin kayıt talebi olumlu sonuçlandı. Hisseler New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’da listelenecek. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 15 Ekim tarihli bildirimine göre ajans kripto varlıklarına vadeli işlem sözleşmeleri ile hizmet sağlayan ProShares Trust’ın Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu resmen onayladı.

Buna ek olarak ProShares ETF’sinin 18 Ekim gibi erken bir tarihte başlatılabileceğini belirten bir prospektüs yayınlandı. Bloomberg analistli James Seyffart, ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin 95 ban puanla BITO borsa sembolü ile listeleneceğini bildirdi.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, Binance borsasında 62.888 dolara dokunarak ATH seviyesine oldukça yaklaştı. Ayrıca Bitcoin, 7 trilyon dolarlık ETF endüstrisine dahil olarak tarihi bir gün yaşıyor. Bitcoin ETF haberleri piyasada oldukça heyecanla karşılanırken ATH beklentileri arttı.

Bitcoin, henüz 61.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ancak yıllardır beklenen haberin gelişi ile Bitcoin, seviye atladı. Artık önümüzdeki dönemde Bitcoin ve kripto paraları bambaşka bir serüven bekliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Balinalar Shiba Inu İlgisini Diri Tutuyor: SHIB İvmesini Koruyor

Sonraki Haber

Valkyrie’nin Bitcoin ETF’si Yakında Onaylanabilir!

İlgili Haberler