Siber Güvenlikte Yapay Zeka Kullanımı ve Modernizasyon Çağrısı

Bitcoin Haber

Palo Alto Networks CEO’su Nikesh Arora, şirketlerin siber güvenlik sistemlerini modernize etmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti ve kötü niyetli kişilerin şirket savunmalarını ihlal etme konusunda her zamankinden daha hızlı olduğuna dikkat çekti. Arora, siber güvenlik konusunda kötü niyetli kişilerin hızlı hareket ettiğini ve bu tehditlere karşı şirketlerin yapay zeka desteği alması gerektiğini vurguladı.

Siber güvenlik firmasının CEO’su, CNBC’nin Mad Money programında yaptığı açıklamada, siber suçluların hız kazandığı için eski güvenlik sistemlerine sahip şirketlerin özellikle dikkatli olması gerektiğini söyledi. Arora, siber güvenlik çözümlerinin modernize edilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu konuda yapay zeka teknolojisinin kullanılabileceğini belirtti.

OpenAI, yapay zeka odaklı siber güvenlik teknolojilerinin etkisini geliştirmek ve ölçmek için 1 milyon dolarlık bir siber güvenlik hibe programı duyurdu. Bu yıl, kripto korsanları için oldukça hareketli bir yıl oldu ve 2023’ün ikinci çeyreğinde 300 milyon dolardan fazla kripto varlık istismarlar nedeniyle kaybedildi.

Siber güvenlikle ilgili olaylar, özellikle merkezi olmayan finans protokollerine yapılan saldırılar ve akıllı sözleşme kodu hatalarından kaynaklanan kayıplar, endişe verici boyutlara ulaştı. Ayrıca, Güvenlik ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para firmaları da dahil olmak üzere borsaya kayıtlı şirketleri etkileyecek olan siber güvenlik ihlallerine ilişkin yeni kuralları kabul etme kararı aldı.

Şirketler, bu kısa duyuru süresinin mantıksız olduğunu ve kamuya açıklama yapılmasının, şirketlere zarar verebileceği ve onları siber suçlular tarafından daha fazla istismara açık hale getirebileceği konusunda endişeli. Arora, şirketlere işlerini çok daha hızlı düzeltmeleri çağrısında bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Varlık Yatırım Ürünlerinde 55 Milyon Dolarlık Çıkış Gözlendi

Sonraki Haber

Tayland’dan Facebook’a Kripto Para Dolandırıcılığı İçin Erişim Engeli Tehdidi

İlgili Haberler