Shibarium Lansmanı Sonrası Shiba Coin’in Durumu

Bitcoin Haber

Ocak ayından bu yana Shiba Coin topluluğu Shibarium lansmanını bekliyordu ve geçtiğimiz ay ana ağ geçişi gerçekleşti. Tesnet döneminde büyük bir ilgi gören Shibarium, ana ağa geçişin ardından da faaliyetlerini sürdürdü. Shiba Inu’nun Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Shibarium, resmi olarak ağ faaliyetine başladı ve kısa süre önce etkileşime giren cüzdan sayısı 1 milyonu aştı.

Shibarium köprüsü, geçiş sonrasında bir süreliğine işlem gecikmeleri ve erişilemeyen fonlar gibi sorunlar yaşadı. Ancak, baş geliştirici Shytoshi Kusama, topluluğun korkularını yatıştırarak fonların güvende olduğunu belirtti. Shibarium Scan verilerine göre, köprü 1 milyondan fazla cüzdanın katılımına tanık oldu ve bu kullanıcılar toplamda 783.000’in üzerinde işlem gerçekleştirdi.

Ancak, Shiba Coin’in fiyatı, 1 milyon cüzdan sayısına rağmen beklenen performansı gösteremiyor. Bu durumun birkaç nedeni var. Öncelikle genel piyasa hissiyatı altcoinler özelinde çok daha kötü ve yatırımcılar için negatif performans şaşırtıcı olmamalı. Ayrıca, işlemlerdeki artışa rağmen köprüde kilitli toplam varlıklarda henüz kayda değer bir artış görülmedi.

DeFillama verilerine göre, ağdaki kilit oyuncuların başta DogSwap ve MARSWAP olmak üzere merkezi olmayan borsalar olduğu gözlemleniyor. Bu platformlar toplam TVL’nin yaklaşık 1 milyon dolarını oluşturuyor. Ancak, etkileşime giren cüzdanların sayısındaki artış, Shiba Inu topluluğunda kayda değer bir eğilime işaret ediyor. Bu durum, projenin meme coin sınırlarını aşarak gerçek bir ekosistem inşa etmesine yardımcı olacak.

Son olarak, her işlem Shiba Inu tokenlerinin yakılmasıyla sonuçlanıyor ve son Shibburn verileri son 24 saat içinde 71,45 milyon token yakıldığını ortaya koyuyor. Bu durum, hem ağ hem de SHIB tokenleri için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası: Önümüzdeki Haftanın Beklenen Önemli Gelişmeleri

Sonraki Haber

GALA Coin’de Yönetim Sorunları: Türk Yatırımcılar Zarar Edebilir

İlgili Haberler